zycie2Trzy niezwykłe kobiety w trzy czerwcowe dni zdobyły trzy szczyty z Korony Gór Polskich. Kobiety, których nie można opisać w kilku słowach, kobiety, których działania przekraczają bariery, kobiety, których postawa motywuje do życia pełnią. 

 

Adriana Szklarz znana jest jako autorka książki „Kobieta z męskim sercem” wydanej w 2016 roku opisującej jej walkę z chorobą, osobiste przeżycia, nadzieje i rozterki, a także sposób na aktywne życie po przeszczepie serca. Adriana Szklarz jest organizatorem Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi – Popieram Transplantację. Jako jedna z dwóch pierwszych Polek po przeszczepie, obeszła wyspę Bornholm, pokonując 120 km i 950 m propagując hasło Transplant OK!

Drugą uczestniczką wydarzenia „Życie górą” była Katarzyna Ozimek – kobieta po przebytej chorobie nowotworowej, chemioterapii oraz hormonoterapii. Kobieta, która przekonała siebie i robi wszystko aby przekonać innych, że nowotwór to nie wyrok. Wie że bardzo dużo zależy od własnego nastawienia oraz postawy wobec życia i choroby. Trzecią uczestniczką wyprawy jest kobieta, która przebyła operację kręgosłupa. Magdalena Kubacka przeszła nieplanowaną operację przeprowadzoną w trybie pilnym podczas pobytu w Chorwacji. Dziś zachęca wszystkich do dbania o własne zdrowie poprzez regularny wysiłek fizyczny. Jak mówi „warto się ruszać, biegać, ćwiczyć dla siebie ale także dla swoich najbliższych”.zycie3

 

W czerwcu od 8 do 10 te trzy niezwykłe kobiety zdobyły trzy górskie szczyty o łącznej wysokości 4.584m n.p.m., były to Babia Góra, Skrzyczne oraz Śnieżka. – Do zdobycia ostatniego szczytu – Śnieżki zaprosiłyśmy inne osoby. Każdego, kto chciał pokonać własne ograniczenia, pokonać własne słabości, spróbować swoich sił i na szczycie razem z nami powiedzieć Życie Górą – mówi Adriana Szklarz. Relacja z całego wydarzenia dostępna jest na stronie www.facebook.com/zyciegora/.

Dorota Pilecka
Fot. Facebook/zyciegora