Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprasza osoby zainteresowane aktywnym uprawianiem turystyki wspólnie z osobami z niepełnosprawnością na Kurs asystentów turystycznych osób niepełnosprawnych (ATON). Kurs ten – już kolejny raz – jest realizowany jako zadanie zlecone i dofinansowane przez Ministerstwo Rozwoju.

Celem kursu jest przygotowanie kolejnej już grupy 40. asystentów, którzy wyrażają chęć służenia osobom z niepełnosprawnością w aktywnym uprawianiu turystyki (np. pieszej, rowerowej, kajakowej), a informacja o ich dyspozycyjności będzie, za ich zgodą, dostępna w Internecie na stronach KSON i ATON.
Ze względu na istniejący stan epidemii, zajęcia będą realizowane w sposób hybrydowy.
Po zapisaniu się na kurs i wypełnieniu karty zgłoszenia, uczestnicy otrzymają poradnik opracowany i wydany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze pt. (Nie)pełnosprawny turysta. Wybrane zagadnienia teorii i praktyki turystyki społecznej. Ponadto uzyskają dostęp do przygotowanych przez KSON 4. materiałów filmowych przybliżających zagadnienia objęte programem kursu. Materiały te zostały przygotowane przez KSON przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury KANTATA. Po zapoznaniu się z treścią książki i filmami uczestnicy są zobligowani do internetowych konsultacji z koordynatorem kursu, poprzedzających część stacjonarną (praktyczną) przewidzianą na weekend po 11 listopada br.
Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub bezpośrednio w siedzibie KSON: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Osiedle Robotnicze 47a Jelenia Góra, tel. 800 700 025
Niezdecydowanych zachęcamy do obejrzenia kilkuminutowego filmu o ATON, wyemitowanego m.in. przez TVP we wrześniu br., a dostępnego pod adresem