Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mszy Świętej przewodził biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski w asyście biskupa seniora Stefana Cichego i koncelebrze biskupa pomocniczego Marka Mendyka, od lat współpracującego z niepełnosprawnymi, który wygłosił katechezę. Dla biskupa legnickiego było to pierwsze pielgrzymkowe spotkanie z niepełnosprawnymi w Krzeszowie, a słowa homilii, że Jezus pomaga człowiekowi pokonać siebie samego, swoje słabości, trafiły do zgromadzonych pielgrzymów jako promyk nadziei w ciężkiej chorobie, kalectwie, bezradności. „Choć jesteśmy tu razem to każdy ze swoimi problemami jest osobno ale wiem, że będę wysłuchany, wiem że będziemy wysłuchani” mówi siedemdziesięcioletni pan Kazimierz z pobliskiego Wałbrzycha.

Po Mszy Świętej na placu przed bazyliką odbyła się agapa, o którą jak zwykle zadbali dolnośląscy rzemieślnicy i piekarze, a pośród nich panowie Zbigniew Ładziński i Zbigniew Rzucidło z Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, która od początku wiernie sekunduje pielgrzymom.

Wręczono jak zwykle wyróżnienia „Przyjaciel Niepełnosprawnych”. Otrzymało je 5 nominowanych osób. W czasie agapy zaprezentowała się orkiestra reprezentacyjna dolnośląskiej Policji z Wrocławia oraz zespół muzyczny z Nielestna.

Do zobaczenia za rok.

krzeszow 8.jpgkrzeszow 1.jpgkrzeszow 6.jpgkrzeszow 11.jpgkrzeszow 7.jpgkrzeszow 9.jpgkrzeszow 10.jpgkrzeszow 3.jpgkrzeszow 4.jpgkrzeszow 5.jpgkrzeszow 2.jpg