Do 15 września przeprowadzane będą konsultacje wśród osób niepełnosprawnych, których celem jest taka zmiana prawa, aby odpowiadało ono potrzebom samych zainteresowanych.

Konsultacje przeprowadza Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Formularz, poprzez który można wyrazić swoją opinię znajduje się na stronie PFRON.

konsultacjeUstawę o zatrudnianiu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, na mocy której powstał PFRON uchwalono w maju 1991 roku, czyli 25 lat temu. Jak zauważa minister, Elżbieta Rafalska, postrzeganie społeczne inwalidów, jak i ich sytuacja na rynku pracy zmieniły się od tego czasu. Ma ona jednak też świadomość zaniedbań.

Wyłonią lidera
Z okazji 25-lecia istnienia systemu wsparcia osób niepełnosprawnych organizowany jest plebiscyt, który ma wyłonić lidera tego okresu. Do 16 sierpnia 2016 roku można zgłaszać kandydatury osób, organizacji lub instytucji, które w znaczący sposób wpłynęły na zmiany w rehabilitacji. Konkurs dzieli się na następujące kategorie: dostępność, edukacja, sport, pracodawca i kultura