Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do 15 września przeprowadzane będą konsultacje wśród osób niepełnosprawnych, których celem jest taka zmiana prawa, aby odpowiadało ono potrzebom samych zainteresowanych.

Konsultacje przeprowadza Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Formularz, poprzez który można wyrazić swoją opinię znajduje się na stronie PFRON.

konsultacjeUstawę o zatrudnianiu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, na mocy której powstał PFRON uchwalono w maju 1991 roku, czyli 25 lat temu. Jak zauważa minister, Elżbieta Rafalska, postrzeganie społeczne inwalidów, jak i ich sytuacja na rynku pracy zmieniły się od tego czasu. Ma ona jednak też świadomość zaniedbań.

Wyłonią lidera
Z okazji 25-lecia istnienia systemu wsparcia osób niepełnosprawnych organizowany jest plebiscyt, który ma wyłonić lidera tego okresu. Do 16 sierpnia 2016 roku można zgłaszać kandydatury osób, organizacji lub instytucji, które w znaczący sposób wpłynęły na zmiany w rehabilitacji. Konkurs dzieli się na następujące kategorie: dostępność, edukacja, sport, pracodawca i kultura