Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku

to organizacja  z 11 – letnią już tradycją przygotowująca  się z optymizmem także w tym roku do wakacji.

Przedmiotem oferty dla wszystkich jeleniogórzan, ale szczególnie dla seniorów i osób niepełnosprawnych  są zarówno wycieczki zagraniczne  jak i ciekawe oferty wypoczynkowe w kraju. Zakładamy oczywiście – mówi sekretarz SIW Elżbieta Bukat, że COVID będzie w odwrocie...

Zapraszamy na bardzo atrakcyjne wyjazdy autokarowe do Bułgarii, Grecji i Francji. Są to średnio 10 dniowe pobyty z noclegami tranzytowymi i atrakcyjną ofertą gastronomiczną, hotelową i programową.

Ceny tych wypraw również nie są porażające dla polskich kieszeni, bo na przykład cena wakacji w Bułgarii  w  Słonecznym Brzegu  wynosi 1695 zł, ceny wyjazdów do Francji i  Grecji kształtują się podobnie. Ciekawą ofertę proponujemy – mówi Elżbieta Bukat na wrzesień bieżącego roku. To 8 – dniowy detoksykacyjny turnus wegetariański z warsztatami, wykładami i samodzielnym gotowaniem w Borach Tucholskich nad jeziorem Szczytno Wielkie. W czasie tych 8 dni uczestnicy będą pogłębiali  swoją wiedzę w zakresie zielarstwa, gotowania zdrowej żywności, garncarstwa  i oczywiście grzybobrania. Przewidujemy również rejs z nauką żeglowania po jeziorach krajeńskich.

Prowadzone będą także zajęcia i warsztaty  z zakresu medycyny chińskiej  pod hasłem „Wzmocnij odporność naturalną”.  Koszt takiego wyjazdu autokarem wraz z ubezpieczeniem wynosi 1600 zł.

Informujemy Państwa, że istnieje możliwość wpłat ratalnych za wycieczki.

Zapraszamy Państwa na strony internetowe www.kson.pl oraz www.fundacjafir.blockspot.com  gdzie znajdziecie Państwo wszelkie szczegóły. 

Zapisy na wyjazdy przyjmuje sekretariat KSON  ul. Osiedle Robotnicze 47a,  pod bezpłatną infolinią 800 700 025 lub e – mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  -  od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 16.00.

 Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku prowadzi nieprzerwanie działalność  -  mówi Mirosława Jośko. Co wtorek  członkowie Zarządu są do dyspozycji członków  SIW na dyżurach   pod numerem telefonu 75 75 242 54. Kontaktujemy się również telefonicznie z ponad 90 naszymi członkami dzięki czemu wiemy  czy i jakiej potrzebują pomocy.  Dziś można powiedzieć, że największym ich życzeniem jest jak najszybsze bezpośrednie spotkanie i odliczamy tygodnie, a może miesiące do tego szczęśliwego momentu.