Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pan Piotr Jędrzejas. Dyrektor Teatru im. C. K. Norwida zapewnia, że w opracowanej właśnie dokumentacji znalazła się nowoczesna winda, a czas jej odsłony przypadnie według wszelkich wskazań na 2016 rok.

Inicjatorem spektaklu był Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który ponownie wspólnie z dyrektorem Jędrzejasem zainicjowali pomysł na przedstawienie „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredry. Nad adaptacją tekstu pracował znany Jeleniogórski dziennikarz Pan Andrzej Grzelak, a opiekę nad spektaklem przejmie osobiście dyrektor Jędrzejas. Adaptacja dzieła Fredry dotyczyć będzie życia w mieście ze wszystkimi jego aktualnościami i rzecz jasna z przymrużeniem oka. Premierę spektaklu wyznaczono już na niedzielny wieczór 19 października.

Organizatorzy do udziału w spektaklu zamierzają zaprosić głównych aktorów życia publicznego w mieście, a także osoby niepełnosprawne. Na windę już nie będziemy zbierali – mówi Dyrektor Piotr Jędrzejas, bo winda przynajmniej w dokumentacji jest faktem. Otwierając „Norwida” dla aktorów scen innych niż teatralna chcemy pokazać, że teatr nie tylko uczy i wychowuje, ale również bawi.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów przeznaczymy na charytatywny cel ratowania zdrowia młodej, tracącej wzrok mieszkanki naszego regionu.