Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od dzisiaj na antenie Radia KSON zapraszamy do najnowszych audycji relizowanych w ramach radia proobywatelskiego. Od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00 swoje premiery będą miały audycje poruszające tematy bliskie mieszkańcom Dolnego Śłąska i nie tylko.

Dzisiaj Igor Kociubiński  rozmawia z Konradem Kuźmińskim z  Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt między innymi o tym, że zakaz przemieszczania się w kontekście ich pracy był absurdalny, bo głodzone, zaniedbane i umierające zwierzęta nie poczekają na koniec epidemii.

Dodatkowo interwencji mają teraz jeszcze więcej, bo zamknięcie w domach na niektórych działa wyjątkowo negatywnie. Chodzi przede wszystkim o głośną sprawę z Wałbrzycha, w rodzinie przebywającej na kwarantannie dochodziło do zoofilii i znęcania się nad psami... i to przez dzieci. Teraz wolontariusze mają ponieść konsekwencje rzekomego złamania zakazów i obostrzeń.

Sfinansowano z dotacji PROO w wysokości 199 988,00 zł w ramach realizacji zadania określonego umową PROO3/23/2019.
Projekt "Przez media do stabilności, bezpieczeństwa i integracji we wszystkich aspektach życia" realizowany jest przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.