list papież 1x400Chociaż pracujemy zdalnie – mówi Stanisław Schubert, prezes KSON - to realizujemy założony program i od maja rozpoczynamy na początku w Radio KOSN obchody 100-lecia urodzin Jana Pawła II.

Od 2 lat wspólnie z parafią Podwyższenia Krzyża Świętego, UMWD realizowane są Dni Muzyki Papieskiej, a ubiegłoroczny koncert pt „Offertorium Musicale” dedykowany był 3 papieżom: Benedyktowi, Franciszkowi i Janowi Pawłowi II. Płyty DVD z inauguracyjnego koncertu w Kościele Garnizonowym czekają na fanów, będzie można je odebrać w KSON jak skończy się remont w miesiącu lipcu br., ale można również obejrzeć i wysłuchać koncert na YouTube i na www.kson.pl oraz www.radiokson.pl.

Przed paroma dniami wpłynął do Sejmiku list od Papieża Franciszka, który m.in. dziękuje za przesłane płyty i życzy Organizatorom i Wykonawcom III Dni Papieskich w bieżącym roku powodzenia. Treść listu podpisanego przez Księdza Edgara Pene z Sekretariatu Stanu Nuncjatury Apostolskiej zamieszczamy poniżej.list papież 2x400

Inauguracyjny Koncert III Dni Papieskich zaplanowaliśmy – mówi Agnieszka Nowak z KSON – na 16 października br, a będzie to bez względu na formę koncertu Msza Koronacyjna W.A. Mozarta, w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z solistami i chórem. Tej inicjatywie przeszkodziła pandemia! Z tego wzglądu zamierzamy ten koncert konsekwentnie zrealizować poprzez program „Kultura w Sieci”.  Koncert nagrany zostanie w zależności od sytuacji w Filharmonii lub w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego z publicznością lub bez, a w każdym razie udostępniony będzie jak największej rzeszy słuchaczy i widzów. O losach planowanego koncertu w tej zmiennej sytuacji będziemy informowali nie tylko mieszkańców regionu.

W miesiącu maju w nowym ramowym programie RadioKSON zaplanowało cykl audycji na temat nauk Świętego Jana Pawła II, które może szczególnie powinny trafić nam do serc teraz, gdy wielu ludzi potrzebuje nie tylko materialnego wsparcia i otuchy. Będziemy również w tych audycjach prezentowali fragmenty koncertów papieskich z ubiegłego roku.