Dzień dobry,

Zdaję sobie sprawę z trudnych czasów jakie obecnie dotykają nas wszystkich oraz z tego, że Filip - mój syn nie jest już dzieckiem, nie ratuje Jego życia a "tylko" zdrowie.
Jednak bez względu na to ile ma lat jest moim dzieckiem i z całych sił będę walczyła o jego zdrowie, o życie bez bólu, o jak najlepszą sprawność fizyczną.

Dlatego też ośmielam się prosić Państwa o pomoc w leczeniu i rehabilitacji mojego syna Filipa.
Filip to niespełna 24 letni chłopak, którego los od urodzenia mocno doświadczył. Cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe i mimo że od 3 miesiąca życia jest rehabilitowany to jeszcze nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim. Przez te dwadzieścia cztery lata osiągnął bardzo wiele, bo według prognoz lekarzy nie miał mówić, siedzieć, myśleć. Jak to oni wtedy określili miał być warzywkiem i ubolewali nad tym, że w Polsce nie ma eutanazji a jednak mówi, siedzi, myśli. Ukończył technikum i zdobył tytuł: Technik cyfrowych procesów graficznych.

Przez całą sytuacje związaną z pandemią i izolację stan Filipa się pogorszył. Mimo, że ćwiczyliśmy w miarę swoich możliwości w domu napięcie mięśniowe bardzo wzrosło, w tej chwili nie jest w stanie chodzić przy balkoniku. Jeszcze nie tak dawno po domu poruszał się samodzielnie (przy balkoniku) teraz jest tylko wózek lub moja pomoc.
Jak tylko można było wrócić do rehabilitacji zaraz Filip zaczął ćwiczyć. Koszt 1 godz. to 110 zł. Tygodniowo staramy się aby miał ich ok 4-6 godz. choć najczęściej są to 3-4 godz. Korzysta również z masaży leczniczych – koszt 1 godz. 100 zł

W międzyczasie jednak zaproponowano Filipowi terapię w komorze normobarycznej. Seans trwa 2 godziny a jego koszt to 120 zł .
Filip zasługuję na to aby chodzić, proszę mi wierzyć, że jest naprawdę wyjątkowym i inteligentnym Młodym Chłopakiem. Jego walka o sprawność, determinacja i upór jest niesamowita.
pomagam.pl/biezacarehabilitacja– zbiórka na bieżącą rehabilitacje
Na przełomie maja i czerwca Filip po raz pierwszy był na trzytygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku rehabilitacyjnym - Park Zdrowia Nowoczesna Rehabilitacja w Woli Pasikońskiej.. Zrobił bardzo duże postępy -  https://www.youtube.com/channel/UC146Tfn30geoVNht9R-EkkQ ., np. zaczął poruszać się o kulach. Dlatego też koniecznością jest kolejny turnus rehabilitacyjny jednak koszt trzytygodniowej intensywnej rehabilitacji to 10900 zł. 
Załączyłam 2 ostatnie faktury - (tzw. zaliczkową i właściwą). W sierpniu koszt będzie taki sam.
TURNUS REHABILITACYJNY 3 TYGODNIE (z noclegiem oraz pełnym wyżywieniem, bez opiekuna) Dziennie ok 4,5H zajęć
1. Konsultacja fizjoterapeuty w dniu przyjazdu
2. 18 x LOKOMAT PRO
3. 36 x Zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą
4. Rehabilitacja za pomocą platformy wibracyjnej Galileo (w zależności od potrzeb pacjenta)
5. Do 2 dziennie zabiegów z zakresu fizykoterapii
6. 18 x Masaż
7. 3 x Kinesiotaping
8. 3 x Zooterapia (do wyboru alpakoterapia, hipoterapia lub bowiterapia)
9. Zalecenia terapeutyczne po turnusie – wizyta podsumowująca
Specjalna zbiórka na ten cel https://pomagam.pl/rehabilitacjasierpien

Z góry bardzo dziękuję za okazane zrozumienie i pomoc.
 
Z poważaniem
Edyta Maliszewska mama Filipa
ul. Baśniowa 6/1, 80-180 Gdańsk
Bank ING 82 1050 1764 1000 0090 6824 0101 z dopiskiem dla Filipa
 
Jeżeli zechcą Państwo wesprzeć rehabilitacje Filipa:
Fundacja Dobro Dobrem Wraca ul. Portowa 4, 81-350 Gdynia
BNP PARIBAS 84 1600 1462 1085 5785 7000 0002
tytuł:  darowizna na leczenie i rehabilitacje Filip Maliszewski