Zapraszamy do słuchania już o godzinie 17.00

Zacieśnienie współpracy między aglomeracją jeleniogórską a Wrocławiem i Poznaniem było tematem spotkania samorządowców, które odbyło się w stolicy Karkonoszy. Gośćmi byli Prezydent Wrocławia - Jacek Sutryk i Prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak. Chcemy rozmawiać o turystyce, bo to właśnie z tych regionów przyjeżdża do nas najwięcej turystów-mówił Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Do tego niezbędne są różne inwestycje, między innymi komunikacyjne, żeby się do naszego miasta i regionu dostać

Autor audycji Jacek Rogulski.

 

Dolny Śląsk to region pełen tajemnic i ciekawostek często zapierających dech w piersiach. To także obszar, gdzie mieszkają i działają niezwykle kreatywni ludzie. Autorka materiału - Gabriela Stefanowicz - odwiedziła Lubań i Muzeum regionalne, gdzie z burmistrzem miasta Arkadiuszem Słowińskim i archeologiem rozmawiała o nowych zbiorach.
Była także w Gryfowie Śląskimi i 16 wiecznym kościele Św. Jadwigi z wyjątkowym ołtarzem i sklepieniem, o którym opowiadał przewodnik sudecki Gracjan Kiliański. Kolejne miejsce, to Leśna i Dom Tradycji Słomiany Dwór, czyli Muzeum Tradycji i Historii Łużyc,o którym opowiada Waldemar Kleszcz.
 
Materiał kończy wizyta w Staniszowie, gdzie znajduje się Góra Witosza, o której legendzie opowiada Gracjan Kiliański i w Sztolni Pirytów w Szklarskiej Porębie.