Weronika Gajdosz ma 7 lat i nie widzi od urodzenia. Wiąże się z tym wiele utrudnień nie tylko tych komunikacyjnych ale i edukacyjnych. Do nauki jest jej potrzebna specjalna maszyna do pisania, na którą jej rodziców nie było stać. Na szczęście są osoby, które dostrzegły jej potrzeby.

Weronika to bardzo pogodna dziewczynka a od wczoraj po wizycie w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych jej szczęście jest o wiele większe. Wszystko za sprawą prezentu jaki otrzymała od rotarian z Jeleniej Góry, Cieplic i Karpacza. To specjalna maszyna do pisania braIlem. Rzecz niezbędna do jej prawidłowej edukacji. Pomocną dłoń w tym zakresie wysunęli przedstawiciele trzech klubów rotariańskich a na wtorkowym oficjalnym przekazaniu byli obecni Jan Ogłaza- Rotary Club Jelenia Góra-Cieplice, Marek Bartosiewicz- Prezydent Rotary Club Karpacz Karkonosze i Zbigniew Byczko- Prezydent Rotary Club Jelenia Góra. Jak sami wszyscy przyznają w tym przypadku liczył się gest - gest ludzi dobrej woli!

Weronika od września idzie do szkoły, gdzie bez takiej maszyny do pisania ani rusz w edukacyjne podboje. Weronika to kochane dziecko- mówi Joanna Konopka- Dyrektor Miejskiego Przedszkola integracyjnego nr 14. Mamy nadzieję, że ten wigilijny prezent przyczyni się do rozwoju naszej podopiecznej

Uśmiech tego dnia nie schodził z twarzy weroniki i jej rodziców... Nie spodziewaliśmy się, że taki prezent otrzyma nasza córka. Jesteśmy bardzo zadowoleni i w tym momencie nie ma słów, które mogłyby wyrazić naszą radość- dziękujemy! Przekonuje Mirosław Gajdosz- ojciec Weroniki

Warto wspomnieć, że dużym zaangażowaniem w tej sprawie wykazała się dyrektor Miejskiego Przedszkola integracyjnego nr 14 w Jeleniej Górze, która pomagała rodzicom w poszukiwaniu środków na upragnioną maszynę. Na szczęście po przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych udało się znaleźć darczyńców.