Od 2006 roku w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych funkcjonuje Agencja Pośrednictwa Pracy. Od początku bieżącego roku agencja realizuje bezpośrednie kontakty niepełnosprawnych poszukujących pracy z potencjalnymi pracodawcami. Prowadzi również bezpłatne doradztwo zawodowe, prawne i psychologiczne, których efektem ma być bardziej mobilna postawa przy poszukiwaniu pracy. Od marca 2012 roku do agencji pośrednictwa pracy zgłosiło się 117 osób. Praktycznie rzecz biorąc nikt nie został bez oferty pracy. Agencja współpracuje bowiem z otwartym rynkiem pracy, a także rynkiem pracy chronionej. W tym zakresie współpracujemy z firmami: Proinwal, Multiservice, Securitas, System Clar, Antema. Najczęstszymi „klientami” agencji pośrednictwa są osoby niepełnosprawne w wieku 50+. Niepełnosprawni poszukują najczęściej pracy przy prostych czynnościach pomocniczych. Osoby w wieku przedemerytalnym chcąc dorobić do renty poszukują pracy przy ochronie obiektów, sprzątaniu i pracach biurowych. W najgorszej sytuacji są osoby z wyższym i średnim wykształceniem, poszukujący pracy, będącej kontynuacją swoich bardziej ambitnych planów zawodowych. Dla tej grupy oferty znajdują się bardzo rzadko. Poważny problem jest także z niepełnosprawnymi, którym orzeczono lekki stopień niepełnosprawności. Dla nich ofert w praktyce nie ma, co wiąże się z kalkulowaniem przez pracodawców opłacalności takiego zatrudnienia w aspekcie spodziewanych refundacji.

Na naszej stronie www.praca.kson.pl prezentujemy ponad 400 ofert pracy. Lista ofert jest dwa razy w tygodniu aktualizowana, a ilość osób z niej korzystających z dnia na dzień wzrasta. W samym tylko czerwcu br. udzieliliśmy 82 porady z zakresu pośrednictwa pracy.

Biuro Agencji Pośrednictwa Pracy dla osób niepełnosprawnych mieści się przy ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze  i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00-16.00. Można też do nas pisać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub dzwonić na bezpłatną infolinię 800 700 025. Zapraszamy!!