Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Celem wydarzenia jest przybliżenie odwiedzającym w tych dniach Muzeum lokomotyw spalinowych, pokazanie ich wpływu i znaczenia dla historii i rozwoju kolejnictwa. Jak sama nazwa mówi gwiazdami tego długiego weekendu będą lokomotywy spalinowe m.in : autobusy szynowe SN80-12 oraz M262.0, lekkie lokomotywy spalinowe 409Da-1, Ls60-5927 (SMK Jaworzyna Śląska), 410D-51 oraz DEUTZ OMZ122R 33124. Wagę ciężką reprezentować będą lokomotywy ST43 (PKP CARGO) i SM30-534. Lokomotywy te będą prezentowane na obrotnicy, a następnie organizowane będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po tzw. Trasie Parowozowej – kolejowej trasie wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum, prezentującej ważne dla techniki kolejowej obiekty – m.in. żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnię kolejową, obrotnicę czy budynki olejarni i piaskowni.

PIAST ŚLĄSKI
Podczas majowego weekendu nie zabraknie również pary – ponieważ rankiem 29 kwietnia 2017 Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskie dla wszystkich tych, którzy kochają parowozy, i dla tych którzy mają to jeszcze przed sobą, przygotowały nie lada wydarzenie! O godzinie 05:41 z Jaworzyny Śląskiej do Wolsztyna (przez Wrocław Nadodrze, Żmigród, Rawicz i Leszno) wyruszy POCIĄG SPECJALNY „PIAST ŚLĄSKI” – lokomotywa TKt48-18 oraz 3 wagony serii Bi29, Ci28 na Paradę Parowozów do Wolsztynie aby godnie reprezentować Dolny Śląsk w Wielkopolsce.
Szczegółowe informacje na stronie:
http://muzeumtechniki.pl/piast-slaski/

LICZYRZEPA
A zaraz po powrocie z Wielkopolski w poniedziałek 1 maja nasz skład wybierze się w Karkonosze do Szklarskiej Poręby .Ta niezwykła linia kolejowa (311) łącząca Jelenią Górę z granicą państwa wybudowana na początku ubiegłego wieku jest jedną z najciekawszych w Polsce. Z okien pociągu podziwiać będzie można piękne krajobrazy i szczyty gór otaczających Szklarską Porębę. Tajemnicze zakola, fauna i flora Gór Izerskich niemal na wyciągniecie ręki sprawia, że sama podróż żelazną Koleją Izerską jest atrakcją. Z Jaworzyny Śląskiej przez Świebodzice, Wałbrzych, Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby wyruszy Muzealny Pociąg Specjalny Liczyrzepa.
Szczegóły informacje na stronie:
http://muzeumtechniki.pl/muzealny-pociag-specjalny-liczyrzepa-1-05-2017/

Ponadto podczas trwającej 9 dni Majówki będzie można skorzystać z wyjątkowych kolejowych atrakcji.
http://muzeumtechniki.pl/kolejowe-bistro/
http://muzeumtechniki.pl/wagony-sypialne/
http://muzeumtechniki.pl/willa-fischer/
http://muzeumtechniki.pl/ksiazki-foldery-i-pamiatki/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
ZESPÓŁ MUZEUM