21W środę (13.09.2017) w Galerii Muflon w Sobieszowie, młody fotograf (oraz podopieczny KSON) Mateusz Aleksandrowicz zaprezentował swoje zdjęcia, z Karkonoskich plenerów. Na swój debiut przygotował fotografie, w których szczególną uwagę zwrócił na detale, zazwyczaj umykające nam w codziennym życiu.

- Chciałem przedstawić na swoich fotografiach upływający czas. Długo myślałem jak pokazać go w formie statycznej. Wybór padł na fotografie z długim czasem naświetlania. Uchwycenie płynącej wody, która ma być ukazaniem płynącego czasu, przy konfrontacji ze statycznymi skałami. Woda przy długim naświetlaniu symuluje swoistą mgłę, która otula skały i kamienie. Efekt zdecydowanie spełnia moje założenia - stwierdził Mateusz.

Mateusz od roku jest mieszkańcem Jeleniej Góry, gdzie przywędrował z Wysokiego Mazowieckiego. Tereny Karkonoszy miał jednak okazję poznać już11a wcześniej, przyjeżdżając do babci, Jeleniogórzanki na wakacje. Ta nie ukrywała zadowolenia i dumy z najstarszego wnuka.

- Choroba dała mu w kość, ale chłopak się nie załamał, dalej pracuje nad swoją pasją - powiedziała babcia młodego fotografa.

17aMateusz jest także członkiem Towarzystwa Fotograficznego, gdzie jak mówi otrzymał wiele cennych lekcji i rad od starszych bardziej doświadczonych kolegów.

– Pewności nabrałem dzięki wujkowi - Krzysztofowi Leszczyńskiemu - z którym uczęszczam do Towarzystwa Fotograficznego w Jeleniej Górze. Stwierdziłem że to dobry moment i że jestem gotowy na swoją pierwszą wystawę. Udało się - powiedział Mateusz. Na obecną chwilę fotograf nie planuje kolejnych wystaw ale jak mówi. - Dalej planuję trzymać się obranego kierunku, formy i je udoskonalać, nabierać wprawy, ale nie zamykam się na inne techniki czy projekty.

Zapytany o emocje dotyczące wystawy stwierdził że jest trudną osobą i zależy mu na surowym podejściu do sytuacji. Cieszyć się będzie kiedy wystawa obroni się pozytywnym odbiorem. - Czuję dumę lecz nie chcę osiąść na laurach - dodał.14a

Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli mi urzeczywistnić to marzenie. A szczególnie realizatorom programu KSON ,,Praca jestem na tak’’, Pani Reginie Chrześcijańskiej z firmy ADREM w Jeleniej Górze oraz Miejskiemu Domowi Kultury ,,Muflon”.

Wystawę można oglądać w MDK Muflon w Sobieszowie bezpłatnie do 11 października 2017 r. w godz. 8:00 – 20:00.

Afrodyta Daskalakis