konfer1Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Instytut Rewalidacji przygotowują konferencję pt „Zagrożenia zdrowia mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. Ryzyko chorób, dostępność do usług medycznych”.

Udział w konferencji zapowiedział dr. Z Hałat – Dyrektor Medyczny NFZ we Wrocławiu, dr Barbara Winkler-Spytkowska z Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz dr Krzysztof Fujak specjalista z zakresu radiologii i chorób wewnętrznych. To już kolejne spotkanie z przedstawicielami Dolnośląskiego Oddziału NFZ, które ma odpowiedzieć na liczne pytania mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej dotyczące braku oczekiwanej dostępności do usług medycznych refundowanych przez NFZ.

Na podstawie zebranych materiałów do których udało się dotrzeć, organizatorzy przygotują porównawczą analizę dystrybucji środków NFZ dla świadczeniodawców z Kotliny Jeleniogórskiej na tle innych powiatów Dolnego Śląska. Swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentują również w imieniu pacjentów ich przedstawiciele z organizacji pozarządowych.

Zaakcentowana będzie również sprawa występowania w Kotlinie Jeleniogórskiej radonu, podwyższonego wskaźnika zachorowań na cukrzycę, choroby nowotworowe i choroby otępienne.

W konferencji wezmą udział świadczeniodawcy, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

Zaproszenie wystosowane zostanie również do parlamentarzystów oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.