Dyżury ekspertów, porady, ulotki, wystawa prac osób niepełnosprawnych – to wszystko Inspektorat ZUS w Jeleniej Górze zaplanował na 21 maja. Po raz kolejny zapraszamy zainteresowanych klientów na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. Dni otwarte w Zakładzie są już coroczną tradycją. Celem tej akcji jest rozpowszechnienie wiedzy na temat praw osób niepełnosprawnych w kontekście ubezpieczeń społecznych i nie tylko.

W przeddzień, 20 maja w godz. 9:00-13:00 doradców ZUS będzie można spotkać w Uzdrowisku Jelenia Góra-Cieplice.

Będziemy zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Posiadacz takiego profilu na portalu internetowym ZUS może zobaczyć całą swoją historię ubezpieczenia od 1999 roku, sprawdzić, czy członkowie rodziny są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego albo po prostu skontaktować się elektronicznie z Zakładem – mówi Marzanna Damasiewicz, kierownik Inspektoratu ZUS w Jeleniej Górze. Jeśli wybieramy się do ZUS, na portalu można wcześniej zarezerwować wizytę w dogodnym terminie. Żeby założyć taki profil, wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty.

21 maja o godz. 11:00 w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się spotkanie poświęcone przemocy w rodzinie wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Podczas spotkania również będzie możliwość założenia profilu PUE. Organizatorem wydarzenia jest Jeleniogórskie Forum Osób Niepełnosprawnych, a patronat nad nim objął Prezydent Miasta Jelenia Góra.

Tego samego dnia o godz. 14:00 w jeleniogórskim Inspektoracie (ul. Sygietyńskiego) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne oraz instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. W jeleniogórskiej siedzibie ZUS będzie także prezentowana wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych przy Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem.

Na stronie internetowej: http://www.zus.pl/files/Informator_2014.pdf jest dostępny Informator dla osób niepełnosprawnych opracowany przez ZUS i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Będzie można go też znaleźć na salach obsługi klientów ZUS.