Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przy niewielkiej pomocy finansowej z KSON wznowiliśmy nadawanie. Dostęp do audycji jest bardzo prosty, wystarczy wejść na stronę www.radiokson.pl, a następnie wybrać przycisk „Słuchaj Radio KSON”. W dodatkowym oknie automatyczne uruchamia się odtwarzacz radiowy, który ewentualnie należy włączyć. Za pośrednictwem strony radiowej, w dziale „Audio” możemy przesłuchać również audycje archiwalne. Zespół redakcyjny stworzyły osoby niepełnosprawne i seniorzy, ale nie zabrakło w nim również ludzi młodych, którzy chcą uczyć się tego zawodu, a jednocześnie realizować swoje pasje. Ramówka początkowo zakładała trzy dni premierowe: poniedziałek – „To i owo nie tylko o zdrowiu”, środa - „Mix Maszing” i piątek - „Kalejdoskop Radia KSON”. Już od września ramówka wzbogaciła się o czwarty dzień premierowy – sobotę z programem „Dźwięki Historii”.

W najbliższych planach jest pierwsza audycja dla fanów motoryzacji.

Według naszych statystyk radio zdobywa coraz większe grono słuchaczy. Już w październiku osiągneliśmy liczbę blisko 300 wejść miesięcznie na antenę i niespełna pół tysiąca wejść na stronę z materiałami archiwalnymi. Pod koniec listopada statystyki są jeszcze lepsze i słucha nas już 450 osób w miesiącu. Zdaniem Rafała Kondraciuka, Zastępcy Redaktora Naczelnego odpowiedzialnego za techniczne aspekty funkcjonowania radia – to dobry wskaźnik, biorąc zwłaszcza pod uwagę ilość kontaktów telefonicznych i mailowych zauważamy, że grono stałych słuchaczy systematycznie rośnie. W okresie od czerwca do listopada radio wyemitowało ponad 140 godzin audycji. Wśród naszych rozmówców są ciekawi ludzie, którzy na naszej antenie opowiadają o sobie i swoich pasjach, marzeniach i planach . W audycjach gościliśmy między innymi znanego himalaistę – Rafała Fronię, dyrektora naczelnego Teatru im C.K. Norwida – Tadeusza Wnuka, dyrektora naczelnego Filharmonii Dolnośląskiej – Tomasza Janczaka, dyrektora Domu Muzeum Hauptmana – Janusza Skowrońskiego, dyrektrora naczelnego Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej – Tomasza Dymyta, ordynatora oddziału opieki paliatywnej Szpitala Wysoka Łąka – Agnieszkę Janczyszyn, wielu znanych lekarzy i terapeutów. W okresie kampanii wyborczej prezentowaliśmy jelenigórskich kandydatów na prezydentów i radnych wszystkich opcji. Przypominaliśmy także tych którzy pełnili funkcję prezydetntów i starostów ziemi jeleniogórskiej.

Ważnym elementem działalności redakcji jest nawiązywanie kontaktów z różnymi organizacjami i instytucjami, między innymi z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Ministerstwem Rozwoju Inwestycji. Dzięki nim możemy jako pierwsi na antenie informować słuchaczy o działaniach i inicjatywach podejmowanych z myślą o niepełnosprawnych i seniorach.

Ale Radio KSON to nie tylko rozgłośnia zajmująca się problematyką i sprawami osób niepełnosrawnych i seniorów. Nawiązaliśmy kontakty – dodaje Katarzyna Pietuszko – z klasami medialnymi Jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych oraz wydziałem dziennikarstwa Karkonoskiej Państwowej Wyższej Szkoły w Jeleniej Górze. Współpraca ta pomaga wzbogaćić ramówkę o audycje interesujące również młodych słuchaczy.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosrawnych od pewnego już czasu ogłasza nabór kandydatów na stanowisko dziennikarza. Od chętnych oczekujemy poprawnej polszczyzny i dykcji, entuzjazmu i zaangażowania w pracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do redakcji Radia KSON znajdującej się w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, ul. Osiedle Robotnicze 47A, 58-500 Jelenia Góra, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00 lub do kontaktu telefonicznego pod numerem 690-680-050, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Chcemy tworzyć radio, które nie tylko pomoże rozwiązywać ważne problemy, ale także pozwoli na chwilę oddechu w codziennej rzeczywistości. Słuchajcie nas Państwo.

Nasz skromny liczebnie zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji.

Remigiusz Stefaniak