Szanowni Państwo,

Od 9-ciu lat organizujemy morskie rejsy dla osób z dysfunkcją wzroku. W sumie odbyliśmy 18-ście rejsów, w których wzięło udział 280-siąt osób z dysfunkcją. Te rejsy odbywamy na żaglowcu Zawisza Czarny w ramach projektu Zobaczyć Morze (https://www.zobaczycmorze.pl/). Nasz projekt cieszy się poparciem Prezydenta Rzeczypospolitej oraz patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego.

Załoga składa się w 50-ciu procentach z osób z dysfunkcją wzroku. Oni wykonują wszelkie prace na żaglowcu włącznie ze sterowaniem. Mogą sterować dzięki przystawce głosowej do kompasu. Oczywiście również biorą udział w pracach bosmańskich, stawianiu żagli, przygotowywaniu jedzenia i sprzątaniu. W miastach portowych razem zwiedzamy ciekawe miejsca.

W tym roku organizujemy trzy rejsy i mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Rejsy odbędą się w bardzo atrakcyjnym terminie wakacji!

Namawiam do przeczytania załączonych materiałów, przekazania ich ewentualnym chętnym i zgłaszania się na odpowiednim formularzu na naszej stronie. Oczywiście decyduje kolejność zgłoszeń.

Jerzy Henke