Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak podkreśla inicjator akcji, ważne jest to, aby seniorzy mieli zapewnione odpowiednie warunki do udziału w zajęciach komputerowych, gimnastycznych, artystycznych, a także wykładowych. Budowa Kompleksu Rozwoju Aktywności Seniorskiej ma zapewnić warunki do prowadzenia zajęć dla około 5 tysięcy seniorów. Z nowego obiektu korzystać ma między innymi Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Seniorów Gorzowskich „Złoty Kłos”.

Organizatorzy akcji już spotykali się z przedstawicielami władz miasta. – Mamy zapewnienie pomocy ze strony wiceprezydenta Janusza Dreczki oraz poparcie dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie Justyny Pawlak, która zaangażowała się w działania związane z poprawą sytuacji seniorów w naszym mieście – mówi Jarosław Marciniak.

Podejmowane działania mają także wpływać na podniesienie świadomości społecznej, dotyczącej godnego i aktywnego starzenia się. Placówka ta ma być pierwszym tego typu miejscem w całej Polsce, organizatorzy liczą więc na przychylność władz miasta, mieszkańców i mediów, którzy przy wspólnym zaangażowaniu zapewnią sukces tego działania. Kompleks Rozwoju Aktywności Senioralnej składać się ma z Laboratorium Optymalnego Ciśnienia w tym Kliniki Wzorcowego Tętna, czyli sali gimnastycznej o powierzchni 120 metrów kwadratowych oraz Ambulatorium Pozytywnych Wibracji, czyli sali o powierzchni 120 m. kw. przystosowanej do zajęć typu zumba, salsa. W kompleksie funkcjonować będą również Siłownia Umysłu składająca się z Kuźni Językowej czyli profesjonalnie wyposażonej sali do nauki języków obcych i Pracowni E-seniora czyli sali do zajęć komputerowych oraz Wyciskacz Inspiracji Twórczej na który składać się będzie sala wykładowa na ponad 100 słuchaczy oraz studio art.gorzow dla seniora

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia z pewnością takie miejsce zagwarantuje gorzowskim seniorom odpowiednie warunki do rozwoju i aktywności.

Dorota Pilecka

Fot. Zdjęcie udostępnione przez Jarosława Marciniaka FAM Gorzów Wlkp.