Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

SZMARAGDOWA  TABLICA  -  Montero Carla

Piękny, klimatyczny Madryt na początku XXI w. zaprasza czytelnika do przeżycia historii Any. Kobieta prowadzi bardzo spokojne życie. Jej codzienność jest dość przewidywalna, do dnia, w którym przeczytała tajemniczy list z czasów II Wojny Światowej. Informacje w nim zawarte dotyczą obrazu „Astrolog”. Konrad, mąż Any namawia ją, by wyruszyła na poszukiwania dzieła. Ana nawet się nie spodziewa jak wiele ten list zmieni e jej życiu. Akcja powieści rozgrywa się dwutorowo. Elementem łączącym jest tajemniczy obraz.

Czyta: Joanna Jeżewska

 

TYSIĄC  WSPANIAŁYCH  SŁOŃC – Hosseini Khaled

To historia dwóch kobiet, różniących się pochodzeniem, wyglądem, wykształceniem, wychowaniem. Kronika trzydziestu lat historii Afganistanu i poruszająca opowieść o rodzinie. Wstrząsająca i taka piękna !!!

Czyta: Maria Peszek

 

GAMBIT  TURECKI – Akunin Boris

Świetny kryminał z wartką akcją na tle wydarzeń historycznych. Intrygi polityczne, szpiegostwo i trochę uczucia. Akunin bardzo subtelnie ukazał „rosyjską duszę”, wady, zalety i słaboiści dawnego systemu. „Gambit turecki” dostarcza rozrywki na najwyższym poziomie. To książka skomplikowana i złożona, a dzięki Warii, również dowcipna.

Czyta: Gosztyła Krzysztof

 

ZANIM  ZASNĘ – Watson S. J.

Bohaterką jest kobieta w średnim wieku, która cierpi na amnezję. Wystarczy, że się obudzi, a nie pamięta niczego. Nie wie kim jest, ile ma lat, gdzie się znajduje, czy ma rodzinę. Kobieta codziennie rano budzi się, leżąc w łóżku obok obcego mężczyzny, który okazuje się jej mężem. :Zanim zasnę” to thriller psychologiczny, którego nie można przestać czytać.

Czyta: Joanna Jeżewska

 

Wyboru dokonała - Agnieszka Smolińska

st. bibliotekarz