Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jesteśmy grupą specjalistów, terapeutek, nauczycieli, którzy w swojej pracy spotykają się z osobami niepełnosprawnymi. Każdego dnia poznajemy ich świat. Stawiamy diagnozę - Prowadzimy terapię - Wspomagamy i wspieramy rodziny z osobami niepełnosprawnymi.
Jesteśmy po to, by pomagać, rozwijać i wspierać rozwój dzieci z autyzmem i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. TU i teraz stawiamy na rozwój osób niepełnosprawnych. Tu i TERAZ pracujemy nad wyrównywaniem deficytów rozwojowych i redukcją zaburzeń zachowania.
TU i TERAZ osoby z trudnościami rozwojowymi i edukacyjnymi mają szansę na programy terapeutyczne dostosowane indywidualnie do ich możliwości.


Fundacja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00 Konsultacje ze specjalistami po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub po wypełnieniu formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie www.fundacjatuiteraz.pl

Zadania, które realizujemy:

1. "...Autyzm od A do Z... Kujawsko-pomorskie Centrum Diagnozy i Terapii dla Dzieci z Autyzmem i Całościowymi Zaburzeniami Rozwojowymi."
Celem projektu jest wyjście naprzeciw potrzebom dzieci niepełnosprawnych województwa kujawsko-pomorskiego, u których zdiagnozowano bądź podejrzewa się występowanie autyzmu lub innych, całościowych zaburzeń rozwojowych takich jak: cechy autyzmu czy Zespół Aspergiera.

2. Program terapeutyczny dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu.
Fundacja Wspomagania Rozwoju "TU i TERAZ" przy współpracy z dr psychologii Panią Patrycją Rusiak w placówkach szkolnych na terenie Torunia oraz województwa kujawsko - pomorskiego wspólnie rozpoczyna realizację programu terapeutycznego dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu - dysleksja rozwojowa.

      Od dłuższego czasu obserwujemy aktywność organizacji zrzeszonych w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych na różnych polach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Szczególnie zainteresowała nas metoda i sposób prowadzenia Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych realizowany przez KSON w roku 2012. Uważamy, że ta dobra praktyka ma wszelkie szanse na upowszechnienie na terenie całego kraju, a w każdym razie na terenie naszego działania. Z tego względu zgłosiliśmy chęć współpracy z Sejmikiem na rok 2013 tworząc w Toruniu Biuro Regionalne KSON.

 

Fundacja Wspomagania Rozwoju ”TU i TERAZ”
Szosa Chełmińska 160i/8
87-100 Toruń

Prezes Fundacji Inga Kuźma