Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ObywateleDlaDemokracjiDrodzy uczestnicy i uczestniczki akcji,
Jeśli chcecie okazać solidarność z naszymi koleżankami i kolegami, którzy stali się obiektem nienawistnych ataków, podpiszcie apel do  premier Beaty Szydło, w którym zwracamy się o podjęcie zdecydowanych działań w ich obronie. Nie zostawiajmy ich samych. Postawmy wspólnie tamę nienawiści i agresji. Podpisy pod apelem WYŁĄCZNIE organizacji pozarządowych zbieramy do wtorku, 8 marca do godz.15.00 za pośrednictwem strony  bit.ly/1QpAbDw

W ciągu ostatnich tygodni kilkakrotnie doszło do aktów fizycznej i słownej agresji wobec cudzoziemców, osób o innym kolorze skóry, a  także wobec działaczy i działaczek organizacji pozarządowych promujących wartości społeczeństwa otwartego. Obiektem nienawistnych ataków stały się Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii, Fundacja KLAMRA, inicjatywa Hejtstop, Amnesty International Warszawa.

Gwałtownie postępuje eskalacja agresji. Od obelg, szkalowania, gróźb karalnych i nawoływań do przemocy napastnicy przechodzą do czynów. Dochodzi do napaści na siedziby organizacji, próby wtargnięcia do biur, niszczenia mienia.