WYBRANO DOLNOŚLĄSKICH i OPOLSKICH LODOŁAMACZY

4 września br. odbyła się regionalna gala VIII edycji konkursu Lodołamacze 2013. W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu nagradzano przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe z województw dolnośląskiego i opolskiego.

Ideą przedsięwzięcia, realizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, jest nagradzanie firm i instytucji zatrudniających osoby z niepełnosprawnością. Lodołamacz Specjalny trafia z kolei do osoby wybitnie zaangażowanej w przełamywanie barier. Zdaniem Kapituły Konkursu, działalność Bartłomieja Skrzyńskiego, rzecznika miasta Wrocławia, nagrodzonego statuetką, „na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, stanowi wzór godny naśladowania”. Laureatowi problemy związane z niepełnosprawności znane są z własnego doświadczenia; Skrzyński z powodu choroby – postępującego zaniku mięśni – porusza się na wózku. Niezależnie jednak od trudności podejmuje szereg działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ponadto jest wykładowcą akademickim w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, założył i prowadzi Fundację W-skersi, jest autorem nazwy i programu „W-skersi”, który emitowano w TVP1, był także współproducentem i autorem magazynu „Bez barier” w TVP Wrocław. Uwielbia podróże i sporty ekstremalne.

W tym roku w kategorii „Lodołamacz – Instytucja” pierwsze miejsce zajęło Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Drugą nagrodę otrzymało Centrum Integracji Społecznej, które w codziennych działaniach wspiera zapobieganie wykluczeniu, trzecią zaś – wrocławskie Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości”.

Kapituła przyznała także tytuły honorowe. Nagrodę Superlodołamacza 2013 dla instytucji przyznano Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków – Oddziałowi Miejskiemu w Opolu; wyróżnienie otrzymała Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Tadeusz Siwek

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Otrzymuj informację o Nowościach!

Regulamin
* - Zapisując się na newsletter - oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (KSON) z siedzibą przy ul. Osiedla Robotnicze 47a, 58-500 Jelenia Góra, jako administratora danych osobowych, w celu realizacji działalności statutowej KSON.

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: