DIETA PIĘCIU CZYNNIKÓW

Harley Pasternak to osoba dobrze znana w świecie show biznesu. Kanadyjczyk nie tylko opracował trening pozwalający zrzucić zbędny tłuszcz gromadzący się w kobiecym ciele zwłaszcza w okolicach pośladków i ud, lecz także stworzył niezwykle popularną metodę żywieniową, jaką jest dieta pięciu czynników. Metodę nie bez przyczyny nazywa się także dietą gwiazd – wśród sław, które są jej zwolennikami znajduje się m.in. Jessica Simpson, Alicia Keys, Kate Backinsale, Halle Berry, Natalie Portman i Dido.

Czytaj więcej...

DIETA 7 DNI

Stosowanie tej diety przez siedem dni pozwala zrzucić nawet i do 3 kilogramów. Opiera się ona głównie na produktach, które są stosowane w programach biologicznej odnowy. Dieta dostarcza organizmowi niezbędnych składników mineralnych i witamin, przez co nasz organizm zwiększa przemianę materii, a tym samym likwiduje toksyny i rozpoczyna spalanie nagromadzonego tłuszczu. Skuteczność tego harmonogramu żywieniowego jednak jest kwestią indywidualną. Każdy człowiek bowiem inaczej reaguje na przedstawione poniżej produkty. Nie możemy liczyć, iż w każdym przypadku przyniesie ona takie same rezultaty.

Czytaj więcej...

DIETA 50/50

Wiele osób stosujących diety, różnego rodzaju kuracje odchudzające, narzeka przede wszystkim na ich monotonność i systematyczność, której należy przestrzegać. Dieta 50/50 jest wybawieniem dla wszystkich tych, którzy chcą sobie nieco pofolgować.

Problemem wielu diet jest przede wszystkim to, iż kiedy raz złamie się dany harmonogram, często wykluczona jest możliwość do natychmiastowego powrotu do niego. Bardziej rygorystyczne diety wykluczają taką możliwość nawet na miesiąc lub też i dłuższy okres czasu. Ponadto dietę należy rozpoczynać od początku.

Czytaj więcej...

DIETA 1000 KALORII

Organizm dorosłej osoby potrzebuje średnio około 3000 kalorii do prawidłowego funkcjonowania. Co się może stać, gdy dawkę tę zmniejszymy o 2/3? Nasz organizm zostanie zmuszony do zużycia zmagazynowanego w nim tłuszczu, dzięki czemu zaczniemy tracić zbędne kilogramy. Na tej właśnie zasadzie opiera się niezwykle popularny program odchudzający, jakim jest dieta 1000 kalorii.

Czytaj więcej...

DIETA AKTYWNEGO MĘŻCZYZNY

Dieta ta została przygotowana z myślą o mężczyznach, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Z pewnością przypadnie ona do gustu miłośnikom mięsa. W diecie znajdują się duże ilości białka. Jest to dieta niezbyt restrykcyjna, za to bardzo rozsądna. Jej głównym założeniem jest zjedzenie pięciu posiłków w ciągu dnia, które dadzą mężczyźnie pełny zapas energii do wykonywania codziennych obowiązków, a także i zestawów ćwiczeń, czy też sportów.

Posiłki, które zostaną zaprezentowane w poniższych jadłospisach dostarczają kalorii na poziomie 2800 w ciągu dnia. Jest to idealna dawka kalorii dla mężczyzny, którą powinien spożyć w trakcie całego dnia.

Czytaj więcej...

DIETA ANDERSONA

Dieta Andersona, podobnie jak dieta doktora Haya, to program żywieniowy opierający się na zasadzie niełączenia białek i węglowodanów. Opiera się głównie na spożywaniu warzyw, owoców i orzechów oraz unikaniu używek takich jak kawa, herbata czy alkohol. Stosując się do zasad programu, można zrzucić 2 kilogramy w ciągu 2 tygodni. Podobno przekonała się o tym sama Claudia Shiffer.

Czytaj więcej...

DIETA ANTYCELLULITOWA

Cellulit jest jednym z najbardziej powszechnych problemów dotyczących skóry, który dotyka większość kobiet na całym świecie. Szacuje się, że około 80% przedstawicielek płci pięknej zmaga się ze skórką pomarańczową. Walka z nią nie jest prosta - wymaga zastosowania różnorodnego rodzaju metod, konsekwencji i silnej woli. Dzięki umiejętnemu połączeniu działania kosmetyków, aktywności fizycznej a także diety, można znacząco zredukować niechciane zgrubienia i nieestetyczne grudki pojawiające się najczęściej w okolicach ud, kolan i pośladków. Poniżej prezentujemy antycellulitową dietę, która jest nie tylko niezwykle pomocna, lecz nawet konieczna w walce ze skórką pomarańczową.

Czytaj więcej...

DIETA ANTYSTRESOWA

W zwalczeniu stresu pomaga magnez i witamina B6. Dobrze więc na nas wpłynie zastosowanie detoksu antystresowego po nerwowym tygodniu. Dieta antystresowa trwa dwa dni. Można ją przeprowadzać co tydzień. Posiłki, w trakcie jej stosowania przyprawiaj ziołami, które zrównoważą twój spokój i nastrój. Do potraw dodawaj na przykład bazylię i świeżą melisę. Dodatkowo w odstresowaniu pomoże picie wody mineralnej (około dwóch litrów dziennie). W walce ze stresem wykorzystać również możesz kakao oraz herbatki ziołowe. Idealne do tego są napary z szałwii, dziurawca, czy melisy. Spożycie powyższych produktów wzbogaci dietę o magnez, a także witaminy B6. Ich uzupełnienie złagodzi niepokój, a ty odzyskasz równowagę psychiczną i lepiej zapanujesz nad emocjami. Tego typu posiłki nie obciążają organizmu, a odpowiednia dawka błonnika usprawni jego oczyszczenie.

Czytaj więcej...

DIETA ATKINSA

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że produkty najbardziej odradzane przez dietetyków są najsmaczniejsze – innymi słowy – to co zakazane, kusi najbardziej. Kto z nas bowiem nie lubi śmietanowych sosów, bitej śmietany, jagnięcych udźców, tłustego kawałka boczku… Każdy, kto nie chce zrezygnować z dużych ilości białka i tłuszczów w potrawach, a jednocześnie pragnie zrzucić zbędne kilogramy, powinien zapoznać się z informacjami o diecie Atkinsa, które prezentujemy poniżej.

Mówiąc najprościej, główną zasadą omawianego tutaj programu żywieniowego jest spożywanie tłuszczu, gdyż pozwala to zgubić … właśnie tłuszcz zalegający w naszych ciałach. Jak to jest w ogóle możliwe? Doktor Atkins wysunął wniosek, że tłuszcze powinny stanowić 60% dziennej dawki kalorycznej. Jednocześnie, niezwykle istotne jest ograniczenie węglowodanów. Dzięki temu właśnie w naszym organizmie dochodzi do spalania zgromadzonego nadmiaru tłuszczu. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że stosowanie diety Atkinsa prowadzi do zmiany procesu przemiany materii i lekkie zakwaszenie krwi. Dzięki temu, znacząco zmniejsza się nasze uczucie łaknienia.

Czytaj więcej...

DIETA BANANOWA

Dieta bananowa w krótkim czasie zyskała popularność na całym świecie po tym, jak japońska śpiewaczka operowa Kumiko Mori przyznała, że po jej zastosowaniu zrzuciła aż 7 kilogramów. Zaletą programu jest jego niezwykła prostota a także wysoka skuteczność. Poniżej prezentujemy główne założenia „metody bananowej”.

Dietę opracowało małżeństwo z Tokio – Hitoshi i Sumiko Watanabe. Ich książka, a także popularyzacja tego sposobu odchudzania w internecie i telewizji sprawiła, że stał się on przebojem nie tylko w Japonii, lecz na całym świecie. Jak jednak można zrzucić zbędne kilogramy dzięki spożywaniu bananów?

Czytaj więcej...

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Otrzymuj informację o Nowościach!

Regulamin
* - Zapisując się na newsletter - oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (KSON) z siedzibą przy ul. Osiedla Robotnicze 47a, 58-500 Jelenia Góra, jako administratora danych osobowych, w celu realizacji działalności statutowej KSON.

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: