oral checkups zab11Kolejna inicjatywa KSON!

Pragniemy Państwu przekazać informację o możliwości bezpłatnego leczenia stomatologicznego dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności w ramach dyrektywy transgranicznej tj. przy pełniej refundacji polskiego NFZ.

W chwili obecnej nawiązaliśmy współpracę z Polskim Instytutem Zdrowia oraz specjalistycznymi gabinetami stomatologicznymi w Czechach (Ostrawa i Nachod).

Stan uzębienia, szczególnie osób niepełnosprawnych w porównaniu z innymi krajami Europy jest gorszy niż fatalny. Chodzimy do dentysty wtedy, gdy już nie ma innego wyjścia. Brak profilaktyki i systematycznych przeglądów, a szczególnie trudność w dostępie do refundujących zabiegi gabinetów dentystycznych to powody tego stanu. Istnieje zatem możliwość zorganizowania wyjazdów (w przypadku mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej) do Nachodu - ~70 km. Koszt wyjazdu niestety musi ponieść pacjent, ale zorganizowany wyjazd znacznie ten koszt obniży. W praktyce przy ogólnym znieczuleniu i pod opieką lekarza anestezjologa w ciągu jednego wyjazdu można dokonać m.in. takich zabiegów jak: ekstrakcje i wypełnienie przy użyciu najlepszych komponentów.

Pierwszy pilotażowy wyjazd dla grupy 5 osób chcemy zorganizować w połowie lutego br. Wymaga to jednak wypełnienia przez zainteresowanych określonych dokumentów. Realizacją projektu zajmować się będzie Fundacja KSON - Instytut Rewalidacji.

Prosimy zainteresowane osoby o kontakt z sekretariatem KSON.