Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych po raz kolejny pojął się realizacji niezwykle ważnego projektu. Od lipca rozpocznie się szkolenie Asystentów Funkcjonalnych Osób Niepełnosprawnych w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Miasto Jelenia Góra. Asystent Funkcjonalny ON to człowiek o szczególnych predyspozycjach psychofizycznych, którego głównym zadaniem jest wspomaganie osoby niepełnosprawnej w pokonywaniu barier m.in. środowiskowych i komunikacyjnych Asystent to równocześnie przyjaciel i powiernik Osoby Niepełnosprawnej, który zawsze jest dostępny i zawsze „ma dobry humor”.  

To nowy model aktywizacji zawodowej, cieszący się coraz większą popularnością na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej. Warsztaty szkoleniowe mają podnieść kwalifikacje uczestników i przygotować ich do nowego wyzwania jakim jest zawód asystenta funkcjonalnego. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z prawnym i psychologicznym aspektem niepełnosprawności, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w trakcie zajęć praktycznych dowiedzą się jak pokonywać trudności, które spotykają na drodze Osoby Niepełnosprawne w życiu codziennym. Do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem został zaproszony m.in. Pełnomocnik Marszałka woj. Dolnośląskiego ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Parus.  

Osoby, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje ale i wszyscy ci, którzy mają potrzebę niesienia pomocy są mile widziani na bezpłatnych warsztatach szkoleniowych. Nabór kandydatów trwać będzie do 8 lipca br. w siedzibie KSON w Jeleniej Górze ul. Os. Robotnicze 47a, w godzinach 10.00-16.00 w dni robocze, można się również kontaktować w tej sprawie tel. pod nr 75 75 24254 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewidujemy, mówi pani Anna Daskalakis – koordynator projektu, że do programu zaprosimy między 15, a 20 osób z terenu miasta Jeleniej Góry. Wkrótce w jeleniej Górze pokażą się plakaty i ulotki informacyjne.

_____________________________

Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w projekcie. Zgodnie z załączonym regulaminem będą one przyjmowane do piątku, 8 lipca 2016.

Warsztaty powinny rozpocząć się już 18 lipca (poniedziałek).