Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

TURYSTYCZNE LATO Z KSONEM

W sobotę 30.05.2015 roku ponad 20 – osobowa grupa jeleniogórzan uczestniczyła w wyprawie integracyjnej w historyczne, zapomniane trasy turystyczne w okolice „borowego jaru”.

Wycieczkę prowadził przewodnik sudecki i piewca historii regionu – Antoni Witczak. Przypomnijmy, że realizowany obecnie cykl czterech wycieczek, to trzecia edycja projektu pod nazwą „Wędrówki po zapomnianych trasach turystycznych Jeleniej Góry, dofinansowanego przez miasto Jelenia Góra. Podczas czterogodzinnej średnio trudnej wyprawy uczestnicy zwiedzili teren „borowego jaru”, przechodząc od popularnego „Grzybka”, przez rewitalizowaną obecnie „ścieżkę poetów”, aż do „Perły Zachodu”. Warto dodać, że Urząd Miasta dokłada wszelkich starań, aby zniszczenia i zaniedbania na zapomnianych trasach turystycznych „borowego jaru” odzyskały dawną świetność. Wkrótce na platformach widokowych i w niebezpiecznych miejscach zamontowane zostaną odpowiednie bariery. Z tego względu w czasie wycieczek należy zachować szczególną ostrożność.

Na trasie spotkaliśmy wiele grup jeleniogórzan i gości, a także turystów zagranicznych. Oznacza to, że „borowy jar” ze swoimi XVIII – wiecznymi tradycjami turystycznymi wraca do życia.

Następne wycieczki odbędą się jeszcze w czerwcu, lipcu i sierpniu, zawsze w weekend, a informacje o dokładnych trasach i terminach wycieczek umieścimy na naszej stronie internetowej www.kson.pl

Również w czerwcu rozpoczynamy projekt pn. „Razem na szlak – aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez turystykę”. Jest to cykl wycieczek dofinansowanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wyprawy przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Są to wycieczki autokarowe z ubezpieczeniem, przewodnikiem i posiłkiem. Każdy wyjazd jest poprzedzony półgodzinną prelekcją multimedialną na temat celu wyprawy. Terminy i trasy będą również dostępne na stronie internetowej KSON.

Koszt udziału w takiej wycieczce wynosi 10 zł od osoby, a zapisy i informacje dostępne są dla Państwa w KSON-ie od pon. – pt w godz. 10:00 – 16:00, telefonicznie pod nr 757524254, a także mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy serdecznie, bo jak powiedział Hans Christian Andersen : „Podróże są jak ożywcza kąpiel dla umysłu, jak rysunek Medei, który sprawia, że znów jesteś młody”.wycieczka2wycieczka3wycieczka4wycieczka6wycieczka7wycieczka8

wycieczka