Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Radością w sercu i wiarą w chęć niesienia pomocy potrzebującym przez młodzież napawała wszystkich tych, którzy odwiedzili siedzibę Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze w ostatnią sobotę i niedzielę (13-14.12.2014 r.). Po raz trzeci 18 uczniów klas licealnych i studentów, ale także starszych wolontariuszy pracowało przy cudownej akcji zapoczątkowanej przez ks. Jacka Stryczka w ramach Szlachetnej Paczki.

Właściwie przez magazyn "Szlachetnej Paczki" przeszło ponad 100 osób, gdy policzy się osoby przywożące paczki i dostarczające je pod konkretne adresy. Przygotowano ok. 200 paczek, które trafiły do najbardziej potrzebujących i poznanych wcześniej podczas wywiadów rodzin. Obdarowane rodziny wybraliśmy przy pomocy MOPS, PCPR i organizacji pozarządowych - mówi Katarzyna Bogusławska koordynator akcji. A w paczkach się działo! Była odzież, artykuły spożywcze, opłacone asygnaty na opał, telewizory, lodówki, meble.

Właściwie wyróżnić trzeba wszystkich, którzy zaangażowali się w tę piękną akcję, a szczególne podziękowania należą się wszystkim darczyńcom i wolontariuszom.

Do zobaczenia przy Szlachetnej Paczce za rok, a już dziś w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwają przygotowania do styczniowego finału. Zgłosiło się już 150 wolontariuszy - mówi koordynator sztabu WOŚP ze stowarzyszenia all-ternatywa. Przypominamy, że sztab WOŚP również mieści się w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.