Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeszcze do końca roku 60 osobowa grupa seniorów i osób niepełnosprawnych z KSON weźmie udział w 2 wyprawach do Karkonoskiego Parku Narodowego. Pierwsza z wypraw odbyła się 12 listopada i prowadziła do Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu. Jestem zaskoczona i zafascynowana bogactwem i różnorodnością flory i fauny regionu w którym mieszkam od 40 lat – mówi Pani Dominika. Poznaliśmy ekologiczne podstawy hodowli lasu, ziołolecznictwa ze specyfiką ziół obszaru Karkonoszy, poznaliśmy rośliny „ogrodu Karkonoskiego". W czasie warsztatów oglądaliśmy przez mikroskop budowę struktur kamieni, nasion, owadów, mchów i innych roślin.

Pracownicy KPN-u z pasją przekazywali swoją wiedzę o sukcesach i zagrożeniach dla systemów leśnych flory i fauny Karkonoszy. Przy pięknej pogodzie dużą atrakcją był 4 kilometrowy spacer wzdłuż ścieżki edukacyjnej „Dolina Wilczego Potoku". W czasie spaceru spotkaliśmy kilkudziesięciu indywidualnych turystów, często obcojęzycznych. Przed nami jeszcze dwie wyprawy – mówi koordynator projektu Monika Żak – jedna do Jagniątkowa (19 listopada) a druga 26 listopada do Szklarskiej Poręby. Projekt realizowany jest przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym przy pomocy środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Zapisy na wycieczki w KSON od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16, osobiście lub telefonicznie pod nr telefonu 75 75 24 254.

Zdjęcie2414Zdjęcie2423Zdjęcie2420