Zapraszamy do słuchania na stronie RadiaKSON

 
-  Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Tegoroczna inauguracja roku szkolnego była wyjątkowa, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Odnalezienie się w warunkach epidemii będzie wyzwaniem dla wszystkich. Z jakimi problemami muszą zmierzyć się dydaktycy? Jakie przeciwności pokonać będą musieli najmłodsi? Jak odnaleźć się w tych nietypowych warunkach?
 
O tym w rozmowie Igora Kociubińskiego z Zygmuntem Korzeniewskim z Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
 
- Wrocławska Fundacja "Opieka i Troska", działa już od 15 lat. Zajmuje się działalnością na rzecz osób chorych psychicznie. Ciągle jeszcze choroby psychiczne to temat wstydliwy, choć wiele już się zmienia w tej materii. Zaczynamy je dostrzegać, otaczać troską osoby, które są nimi dotknięte.
 
Tym właśnie między innymi zajmuje się Fundacja "Opieka i Troska", a o jej działalności opowiadają w rozmowie z Leszkiem Kopciem opowiadają Anna Miękus i Dorota Wojtanowicz.
 
- Szklarska Poręba, to miejsce szczególne i niezwykłe. Znane między innymi z wielowiekowych tradycji hutniczych, odwiedzane przez walońskich poszukiwaczy minerałów i kamieni szlachetnych a także zielarzy i laborantów.