Witam ponownie! Spotkanie, spotkanie i po spotkaniu, które było jak przypuszczam bardzo ciekawe i owocne dla bardzo wielu osób zgromadzonych w siedzibie KSON w Jeleniej Górze, również spora grupa uczestniczyła w transmisji na żywo w Szklarskiej Porębie na PERONIE4. A że było ciekawe, świadczą zadawane pytania dotyczące różnych schorzeń sercowych. Pan doktor w sposób bardzo przystępny opowiadał zarówno o chorobach serca takich jak migotanie zastawek, zawał serca, niewydolność serca oraz o sprzęcie jakim się diagnozuje pacjentów jak również o metodach ich leczenia (ablacja kardiowersja )nowej metodzie wszczepiana zastawek metodą przez cewnikową bez rozcinania klatki piersiowej. Wspomniał o powstaniu SIECI KARDIOLOGICZNEJ, która obejmuje pacjentów z zaburzeniami rytmu serca, wadami serca. W praktyce miałoby to pomóc pacjentowi w szybszym dostaniu się do specjalisty za pośrednictwem lekarza pierwszego kontaktu, pod warunkiem, że mają oni podpisany kontrakt z SIECIA KARDIOLOGICZNĄ
Spotkanie prowadzone w bardzo sympatycznej atmosferze, po zakończeniu dr, otrzymał gromkie brawa, oraz uzyskaliśmy zapewnienia ponownego spotkania po przerwie wakacyjnej.
 
 
 
--
Ryszard Buziuk
346141153 789773125827465 194886373611323445 n349062909 958609491786210 3298411459727657569 n349093842 259801106543078 2536895964154589214 n

Zapraszamy do najnowszego newslettera Miasta Jelenia G

Newsletter Miasta
Jelenia Góra

Najnowsze Wiadomości

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

26 maja 2023 r. na Placu Ratuszowym odbędą się uroczystości
Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka.

Uroczyste wręczenie sztandaru dla Komenda Miejska Państwowej Straży
Pożarnej w Jeleniej Górze

Uroczystości zostaną poprzedzone mszą świętą, która odbędzie
się o godzinie 10:15 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Jeleniej Górze Kościół Łaski Jelenia Góra

Po zakończeniu mszy odbędzie się przemarsz pododdziałów ulicami
miasta do miejsca uroczystości

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasto Jelenia Góra i Powiat
Karkonoski do uświetnienia swoją obecnością naszego święta

Dzień dobry !
Informuję, że w dniu 24.04.23 (ŚRODA) o godzinie  14** w siedzibie KSON odbędzie  się spotkanie z Ordynatorem Kardiologii dr LESZKIEM BYSTRYKIEM.
Spotkanie będzie również  transmitowane na platformie ZOOM                                       
  LINK DO ŚRODOWEGO SPOTKANIA                              
 
 
--
Ryszard Buziuk
W dniu 19.V.2023 w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Zdrowotnej VITA w Jeleniej Górze, trochę z okazji trwającego miesiąca "Zdrowia Psychicznego" rozmawialiśmy o "SZCZĘŚCIU i ZADOWOLENIU", które są wyrazem dobrostanu psychicznego. Do rozmowy na ten temat wprowadziła nas pani psycholog Ingą Szawłowską. Pani Inga Szawłowska w swojej pracy psychologa jest ukierunkowana na seniorów i osoby niepełnosprawne oraz psychoedukację.

Zapraszamy do najnowszego newslettera Miasta Jelenia G

Newsletter Miasta
Jelenia Góra

Najnowsze Wiadomości

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2023

Zapraszamy na studenckie święto do Jeleniej Góry!

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2023 odbywać się będą 19-21 maja
na Błoniach Jeleniogórskich.

 W sobotę 13 maja 2023r w Zgorzelcu odbyły się obchody jubileuszu 25-lecia proklamacji Europa-Miasto. Dokładnie 25 lat temu Görlitz i Zgorzelec połączyły się, tworząc Europejskie Miasto Görlitz/Zgorzelec. Miasto Görlitz powstało dzięki swojemu położeniu na średniowiecznym europejskim szlaku handlowym i już u schyłku średniowiecza rozkwitło jako centrum handlowe i gospodarcze. Licząc ponad 9 tysięcy mieszkańców było wówczas jednym z największych niemieckich miast. Na jednej z konferencji w Poczdamie, zwycięskie mocarstwo poinformowało o nowym przebiegu granic po drugiej wojnie światowej. W ten sposób Görlitz zostało podzielone a rzeka Nysa Łużycka stała się rzeką graniczną. Niemcy ze wschodniego brzegu Nysy wygnani, a wielu ludzi ze wschodniej Polski zostało przeniesionych do nowo powstałego Zgorzelca. Görlitz i Zgorzelec stały się symbolicznymi miejscami z powojennej historii Europy. W latach 1989/90 po upadku żelaznej kurtyny, te dwa miasta po latach separacji, zaczęły nawiązywać kontakty i myśleć o wspólnej przyszłości. W 1991r została podpisana umowa o partnerstwie pomiędzy Görlitz a Zgorzelcem. W wyniku jej podpisania, wykonano wiele małych i dużych kroków na szczeblach politycznych, które obejmowały między innymi procesy administracyjne, takie jak wspólne posiedzenia rad miejskich i komisji koordynacyjnej, transgraniczną linię autobusową ,wspólne obchody Bożego Ciała i wiele innych.

ulotka

  O tym jak ważna jest profilaktyka raka nie pozwala nam zapomnieć Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu. Jako jedna z Amazonek, wraz z koleżankami i prezesem Stowarzyszenia, przyjechaliśmy w kwietniu do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze by promować profilaktykę raka piersi oraz raka jąder i prostaty. Nasze przybycie rozpoczęło się od audycji w internetowym radiu KSON gdzie Prezes Roman Wisiecki i zastępca prezesa Dorota Gruchalska, opowiadali o profilaktyce, swoich historiach  oraz o tym, z czym przyjechaliśmy, czyli z fantomami piersi damskiej o różnej wielkości i gęstości, fantomem piersi męskiej, fantomem jąder oraz prostaty. Po udzielonym wywiadzie w radiu , rozpoczęliśmy swoje wykłady w sali z przybyłymi gośćmi. Można było się z nami połączyć i uczestniczyć w spotkaniu przez Internet przez platformę ZOOM, gdzie również przybyli goście towarzyszyli nam w spotkaniu.