W Parku Oliwskim

Na wspólne PARKOWANIE, wydarzenie z pogranicza sztuki użytkowej, designu i ekologii, zapraszają organizator „A KuKu Sztuka” oraz główny partner wydarzenia Miasto Gdańsk.

Podczas dwudniowego wydarzenia chcielibyśmy zrealizować i "przećwiczyć" z jego uczestnikami różne niskobudżetowe rozwiązania dotyczące otaczającego nas środowiska, ekologii, dbania o wspólną przestrzeń publiczną oraz prywatną, jaka]ą są nasze mieszkania. Hasłem wywoławczym siódmej edycji PARKOWANIA są "nieużytki" nie tylko te traktowane dosłownie nieużytki gruntowe, ale także te w znaczeniu bardziej symbolicznym nieużytki mentalne. Swoimi działaniami pragniemy aktywować uczestników i skłonić ich do bezpośredniego doświadczania, twórczego kolektywnego myślenia na temat problemów współczesnego świata i kreatywnego szukania rozwiązań oraz zachęcania do oddolnego działania na rzecz społeczności lokalnej - mówi Emilia Orzechowska, koordynatorka i producentka PARKOWANIA.

A w bogatym dwudniowym programie PARKOWANIA m.in.: warsztaty recyklingowe ekologiczny rynek spożywczy, podchody miejskie, gra ekologiczna Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo- Kanalizacyjnej Sp. z o.o. - "Co w wodzie piszczy", ożywianie starych pocztówek, plener malarski, ogrodnictwo społecznościowe, otwarte zajęcia jogi, tai-chi i kung-fu oraz śniadanie na trawie. Projekt PARKOWANIE finansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

Jak znaleźć wsparcie i czy można zostać morsem w Sopocie?

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji serdecznie zaprasza do udziału w XI Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się wyjątkowo w niedzielę, 8 września 2013 r., w godz. 12.00-16.00 na Skwerze Kuracyjnym przy Sopockim Molo. Będzie możliwość poznania różnych form aktywności społecznej. Stowarzyszenia i fundacje zaprezentują swoja działalność – dogoterapia, miłośnicy Kresów, Kaszubi, organizacje założone z myślą o pracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Podczas Festynu odbędą się Targi Organizacji Pozarządowych – TOP 2013. Prezydent Miasta Sopot wręczy „Sopockie Serce”, nagrodę dla organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców. Wśród atrakcji obok Parady Organizacji Pozarządowych, która o godzinie 11.30 ruszy sprzed Kościoła p.w. wezwaniem św. Jerzego i przejdzie ulicą Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego, będą koncerty, pokazy, kiermasze, warsztaty artystyczne i zawody sportowe. Co roku Festyn jest znakomitą okazją do spotkania, którego celem jest umacnianie świadomości społecznej i promocja aktywizacji mieszkańców w różnorodną działalność.

Opracowała: Agata Kirol

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: