Ferie w Muzeum

pociąg gala paryx400Na czas tegorocznych ferii zimowych Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska przygotowała wiele atrakcji dla odwiedzający Dolny Śląsk:

Młyn Hilberta zaprasza do zwiedzania XIX -wiecznego historycznego obiektu z pełnym zabytkowym wyposażeniem produkcyjnym z lat 30 tych XX wieku.

Ponadto w Młynie dostępna jest do końca lutego największe w Polsce Piernikowe Miasto. Budynki z piernika, a wśród nich m.in. ratusz, wieża ciśnień czy synagoga, stoją na makiecie, która odwzorowuje zarys historycznego Dzierżoniowa. W szczególności zapraszamy na warsztaty zdobienia pierników i zwiedzanie zabytkowego Młyna Hilberta w Dzierżoniowie.


Zapraszamy zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym jak i zorganizowane grupy dorosłych. Zaprezentujemy ziarna, z których produkuje się mąki; pokażemy też zabytkowe maszyny i urządzenia. Warsztaty ozdabiania pierników dostosowane są zarówno do poziomu i umiejętności dorosłych, jak i dzieci. Oferta warsztatów piernikarskich oraz zwiedzania 

Muzeum Kolejnictwa zaprasza na zwiedzanie zabytkowej lokomotywowni z 1908 roku w Jaworzynie Śląskiej o powierzchni ponad 2 hektarów z zachowaną infrastrukturą kolejową, budynkami lokomotywowni oraz zapleczem technicznym. Zbiory to ponad 120 pojazdów kolejowych z lat od 1880 do lat 70 XX wieku. Zwiedzanie Muzeum odbywa się między innymi przez przejazd zabytkowym pociągiem po tzw. „Trasie Parowozowej" na terenie Muzeum oraz spacer z przewodnikiem. Specjalna oferta skierowana jest do dzieci z salą zabaw Tomek i Przyjaciele. Muzeum Kolejnictwa

SZCZEGÓLNIE POLECAMY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - FERIE W MUZEUM
Zajęcia połączone ze zwiedzaniem ciekawych historycznych miejsc, warsztatami, zagadkami, a przede wszystkim dobrą zabawą. Spotkania odbywać się będą zarówno w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Ślaskiej jak i w innych oddziałach Fundacji: Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich oraz Młynie Hilberta w Dzierżoniowie. Każdy punkt programu to przygoda o różnorodnej tematyce (m.in [3]. technika, kolej, literatura, modelarstwo, wieś, rodzaje zbóż, zwierząt, artystyczne zdobienie ciastek i wiele innych). Kluczem wspólnych działań stanie się zawsze wyobraźnia dzieci. Na zajęcia w oddziałach dzieci zostaną dowiezione żółtym autobusem school busem.
Zapewniony catering obejmuje 4 posiłki (śniadanie w formie stołu szwedzkiego, II śniadanie, II daniowy obiad oraz podwieczorek).
Gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę.
Ferie dla dzieci od 7 do 14 lat w 2 turnusach:
* 28 styczeń 2019 - 1 luty 2019,
* 4 luty 2019 - 8 luty 2019.
Pełny program zajęć dostępny u organizatora.
Zapisy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt tygodnia ferii 550 zł - rodzeństwo 500 zł/ osoba
Gwarantujemy znakomitą opiekę od 8 00 do 16 00  

Zespół Muzeum

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: