Ambasadorzy Ludzie Otwartych Serc

Tak było w 2017 r. KSONaliaOd czterech lat Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych stara się dostrzegać i wyróżniać osoby, organizacje i instytucje, które w szczególny sposób zasłużyły się poprzez bezinteresowną pomoc ludziom potrzebującym.

W tym celu powołano kapitułę Ambasadorów Ludzi Otwartych Serc, która przyznaje ten tytuł osobom indywidualnym, przedsiębiorcom i organizacjom za szczególne działania na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych i seniorów. Do 2017 roku kapituła wyróżniła 20 laureatów, którzy za swoje zasługi uhonorowani zostali specjalną plakietką i statuetką kryształowego dzwonka.

W październiku tego roku, podczas Biesiady Integracyjnej organizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych i Niepełnosprawnych wręczone zostaną trzy kolejne tytuły ambasadorów.

O przyznaniu tego tytułu decydować będzie kapituła złożona między innymi z dotychczasowych laureatów. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy dostrzegają w swoim środowisku osoby, instytucje i organizacje, które ich zdaniem zasługują na to wyróżnienie. Prosimy o zgłoszenie tych kandydatur w formie pisemnej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 września br. W treści wiadomości prosimy podać krótkie uzasadnienie zasług.

Kapituła zbierze się w dniu 15 września br., a podsumowanie i wręczenie tytułów odbędzie się 4 października 2018 r. w czasie trwania Tygodnia Osób Starszych i Niepełnosprawnych - Ksonalia 2018.  

Ksonalia zaczynamy od 2 października br. Obchodzimy wydanie 100-go już numeru gazety "Niepełnosprawni Tu i Teraz".Warto przypomnieć w tym miejscu, że gazeta ta ma swoją 9 letnią tradycję, jest czasopismem ogólnopolskim dofinansowanym ze środków PFRON i kolportowana jest bezpłatnie m.in. przez organizacje pozarządowe, niektóre parafie, placówki służby zdrowia, apteki, samorządy, na terenie całego kraju. Autorami tekstów są osoby niepełnosprawne. W dniu

3 października odbywać się będą w ogrodzie KSON gry i zabawy z nagrodami, przy muzyce, a także jak zwykle przy "zdrowym" grillu. Zwieńczeniem Ksonaliów będzie tradycyjna biesiada w dniu 4 października w hotelu Cieplice.

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: