Radio KSON znowu nadaje

radio KSONx600W lipcu br., po pięcioletniej przerwie, pod patronatem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, wystartowało internetowe Radio KSON.

Nowy zespół redakcyjny, stworzony został z doświadczonych dziennikarzy i realizatorów, którzy na co dzień spotykają się w studiu przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze. Trzy razy w tygodniu między godziną 12.00 a 14.00 swoje premiery mają audycje stałe.

W poniedziałek – „To i owo nie tylko o zdrowiu”, blok wywiadów i reportaży dotyczących zdrowego trybu życia.

W środy „Mix Maszing” - program muzyczny skierowany do wszystkich słuchaczy młodych duchem, a w piątek swoją premierę ma „Kalejdoskop KSON”, w którym rozmawiamy o ciekawych ludziach, miejscach i sprawach – mówi Remigiusz Stefaniak sekretarz redakcji. Rozpoczęły się również prace nad nowymi propozycjami audycji, które wkrótce zagoszczą na antenie.  Szczególnie polecamy premierową audycję Krystiana Witkowskiego – „Dźwięki Historii”. To program historyczny zrealizowany w oparciu o materiały archiwalne, a  dotyczący wydarzeń z przeszłości. Ramówkę uzupełniają audycje interwencyjne, materiały współtworzone ze słuchaczami oraz zabawy i konkursy radiowe z nagrodami. Radio tworzone jest dla szerokiego grona odbiorców, a w szczególności dla osób niepełnosprawnych, seniorów i młodzieży. Dynamicznie układana ramówka jest odpowiedzią na potrzeby słuchaczy - mówimy o tym co dzieje się wokół nas i o sprawach które nas dotyczą.

Pierwsze audycje podejmowały tematy z obszaru Dolnego Śląska i Jeleniej Góry, jednak docelowo Radio KSON będzie rozgłośnią ogólnopolską. W tym celu nawiązywane są kontakty z instytucjami i organizacjami, których działania będą prezentowane w audycjach. Antenę Radia KSON otwieramy również dla Stowarzyszeń, Fundacji i Grup Lokalnego Wsparcia, które chciałyby w ten sposób opowiedzieć o swojej działalności i podejmowanych inicjatywach.

W najbliższym czasie w ramówce wśród stałych elementów zagoszczą bloki informacyjne poświęcone wydarzeniom bieżącym, sportowym, kulturalnym oraz politycznym.  Jak podkreśla redaktor naczelna Katarzyna Pietuszko – jesteśmy otwarci na nowe propozycje, poszukujemy osób które mają pomysł na własną audycję i chciałyby tworzyć je w naszym radiu. Z myślą o słuchaczach uruchomiliśmy telefon redakcyjny 690-680-050 i e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdzie czekamy na Państwa propozycje i uwagi.  Podejmujemy różne sprawy interwencyjne nie pozostawiając żadnego zgłoszenia bez echa.

Radio KSON, to radio internetowe, którego słuchać można za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera z dostępem do Internetu. Aby je włączyć trzeba otworzyć stronę www.radiokson.pl i wybrać ikonę „Słuchaj Radio KSON”. Na radiowej stronie publikowana jest bieżąca ramówka, aktualności i audycje archiwalne do posłuchania.

Oto kilka prostych kroków, aby słuchać naszego Radia KSON:
1. Uruchomić przeglądarkę internetową w komputerze lub smartfonie.
2. Wpisać adres www.radiokson.pl.
3. Po załadowaniu strony wybrać przycisk „SŁUCHAJ RADIO KSON” z ikonką odtwarzania (strzałka w kółku).
4. Po wczytaniu strony radio uruchomi się automatycznie.
5. Jeżeli audycja nie uruchomi się automatycznie, trzeba nacisnąć przycisk z ikonką strzałki (play) na szarym odtwarzaczu.
LUB W PRZYPADKU KORZYSTANIA Z TELEFONÓW prosimy o przesłanie SMS’a o treści „link do radia” na numer 690-680-050 (koszt sms’a zgodny z tabelą opłat operatora).
Wiadomością zwrotną otrzymamy link, po którego wybraniu uruchomi się Radio KSON. 

To tylko pozornie skomplikowana sprawa, a wielu słuchaczy odbiera nasze radio nie tylko za pośrednictwem komputera ale również prostych czynności w telefonie. 

 

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: