Co nowego w BWA...

abc1Pokaż swoje prace w BWA
10 kwietnia (wtorek) o godz. 14.00

Z przyjemnością informujemy, że zaplanowaliśmy i przystępujemy do realizacji comiesięcznych indywidualnych spotkań z artystami, adresowanych do wszystkich, którzy zajmują się amatorsko twórczością plastyczną. Taka forma bezpośredniego kontaktu z twórcą będzie szczególnie pomocna młodym ludziom, którzy planują studia artystyczne lub zastanawiają się dopiero nad wyborem przyszłej drogi zawodowej, ale zapraszamy również tych, dla których bez względu na wiek, twórcze wyrażanie siebie jest ważną sferą ich życia.

Jeśli rysujesz, malujesz, rzeźbisz, uprawiasz fotografię, projektujesz modę itp. pozwól by z twoim dorobkiem zapoznał się artysta, udzielił ci wskazówek, podpowiedział dalsze działania! Przyjdź do BWA i przynieś swoje prace lub ich dokumentację fotograficzną.10 kwietnia o godz. 14.00 czeka na Ciebie Edyta Kulla!

Artystka jest absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 1997 roku uzyskała dyplom w zakresie projektowania szkła. Od roku 2000 zajmuje się prowadzeniem pracowni witrażu i szkła artystycznego według własnego programu, a także projektuje wnętrza, wydawnictwa i realizuje szklane obiekty użytkowe.

Zapraszamy!

abc260-lecie „Nowin Jeleniogórskich”
13 kwietnia (piątek), godz. 17.00

Zapraszamy do BWA na otwarte spotkanie z okazji 60-lecia „Nowin Jeleniogórskich”. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami redakcji o współczesnym dziennikarstwie i roli, jaką pełnią lokalne czasopisma, ich działalności, kondycji oraz o wyzwaniach przed jakimi stoją. Gorąco zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych!

abc3Teresa Kwiatkowska. Malarstwo Wernisaż:
20 kwietnia (godz. 18.00)

Wystawa potrwa do 19 maja 2018 r. Kwiatkowska łączy malarstwo z naukami społecznymi. Bliski jest jej ekspresjonizm i abstrakcja. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne metodą alla prima. Ceni piękno, logikę, temat i kolor. Mieszka i maluje w Świeradowie-Zdroju. Prezentowane na wystawie obrazy powstały w latach 2014 -2018.

Teresa Kwiatkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Malarstwa i Rzeźby im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w pracowni profesora Leszka Mickosia w 2009 r. Ukończyła również Wydział Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Drogę artystyczną rozpoczęła od malarstwa realistycznego zarówno w technice, jak i tematyce, aby stopniowo przejść w kierunku malarstwa abstrakcyjnego. Uważa bowiem, że człowiek współczesny zaczyna postrzegać rzeczywistość bardziej abstrakcyjnie, odchodząc powoli od myślenia przedmiotowego – i taka powinna być sztuka – wyprzedzać i wskazywać nową rzeczywistość. Wystawa realizowana jest dzięki pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: TV DAMI Jelenia Góra.

abc4Powstanie w Getcie Warszawskim
23 kwietnia (poniedziałek), godz. 18.00

Wykład Justyny Majewskiej z Żydowskiego Instytutu Historycznego. Organizator: Agencja Solo. Współorganizator: BWA.

abc5Pestka Festival w BWA Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej.

W BWA odbędą się następujące imprezy:
29.04.2018 (niedziela) godz. 14.00
Zinterpretuj „Akademię Pana Kleksa” erotycznie, czyli o wolności interpretacji – Lekcja Czytania Agnieszki Wolny-Hamkało pod patronatem Tygodnika Powszechnego

30.04.2018 (poniedziałek) godz. 14.00
Stanisław Wyspiański „WYZWOLENIE”, Lekcję czytania poprowadzi Dariusz Kosiński, Tygodnik Powszechny

01.05.2018 (wtorek) godz. 14.00
MIĘSO SŁONIA wideoperformance Aleksandry Kubiak z udziałem aktorki Moniki Buchowiec godz. 14.30
PANEL DYSKUSYJNY – Aleksandra Kubiak, Roman Kurkiewicz, Wojciech Wojciechowski
MFTiKA PESTKA 2018 jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego INTERREG Polska – Saksonia 2014- 2020 oraz budżetu Miasta Jelenia Góra, jako jedno z zadań projektu „Partnerzy z Kulturą”

Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze ul. Długa 1, 58-500 Jelenia Góra

tel. 75 7526669, 75 7675132 www.galeria-bwa.karkonosze.com Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00
Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00, w soboty w godz. 10:00 - 16:00.
Działalność BWA jest finansowana z budżetu Miasta Jeleniej Góry

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: