Alzheimer i inne choroby demencyjne niestety pukają do drzwi

fundacjaKTOTOx400Społeczeństwo starzeje się w Europie, a zatem także w Kotlinie Jeleniogórskiej. Szacuje się, że na choroby demencyjne choruje w Kotlinie od 3 do 4 tysięcy osób ale choroba ta dotyczy nie tylko jak się okazuje seniorów.

Liczne przypadki depresji obserwuje się również u ludzi młodych nie nadążających za tempem życia. Wiele przypadków tego rodzaju chorób jest ukrywanych przez rodziny, są one również w znacznej części przez brak dostępu do psychologów i psychiatrów nie rozpoznane. Niestety przyjęło się w naszej polskiej rzeczywistości, że kto korzysta z porady psychologa lub psychiatry ten….

To fatalna stygmatyzacja braku odpowiedniej polityki w stosunku do tej grupy pacjentów.

W rozwiniętych społeczeństwach zachodniej Europy z porad psychologa, psychoterapeuty i psychiatry pacjenci korzystają również podobnie jak chodzi się do dentysty czy ginekologa. Oddzielnym tematem jest swoiste zmęczenie opiekunów z reguły współmałżonków lub dzieci. Są oni w całodobowej gotowości przez co ich stan psychiczny również się nadwyręża dlatego coraz częściej mówi się o instytucji asystenta osoby niepełnosprawnej.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych podejmuje działania w celu objęcia tej specyficznej grupy zagrożonych, pacjentów i opiekunów wsparciem. Wybraliśmy do partnerstwa Fundację „KTOTO-Zrozumieć Alzheimera”, aczkolwiek rzecz nie dotyczy tylko tego zespołu chorobowego. Wkrótce przedstawimy PT. Czytelnikom cykl artykułów przybliżających problem chorób otępiennych zwanych inaczej demencyjnymi, a obecnie prezentujemy ofertę Fundacji „KTOTO- Zrozumieć Alzheimera”

Załączniki:
Pobierz plik (Projekt_AlzheimeriJa.pdf)Projekt_AlzheimeriJa.pdf345 kB

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: