XIII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych - Miłość najwyższą siłą

GłogówW dniu 13 lutego 2018 roku w domu Uzdrowienia Chorych odbył się XIII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w ramach Obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych i Seniorów 2018’ pod hasłem „MIŁOŚĆ NAJWYŻSZĄ SIŁĄ” Imprezę prowadziła Prezes Stowarzyszenia Krystyna Piasecka - Olejniczak, która powitała - patronów, Starostę Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka i Prezydenta Miasta Głogowa oraz gości, uczestników, opiekunów, rodziny, przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych oraz sponsorów.

W Przeglądzie udział wzięli uczestnicy z powiatu górowskiego - Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu i trzebnickiego: Domu Pomocy Społecznej w Rościsławicach. Artystów oceniało jury w składzie: Czesława Kozłowska, Ewa Ładziak, Marta Stabiszewska.

Wykonawcy zaprezentowali się w trzech kategoriach: zespołowa - zaprezentowało się 7 zespołów (75 osób), kategoria indywidualna - zaprezentowało się 7 wykonawców - sztuka żywa: teatr, śpiew, monogram oraz w kategorii manualnej 1 artysta.

Niespodzianką dla patronów, gości i sponsorów było zaproszenie przez Prowadzącą na scenę gdzie z zaskoczenia musieli zaśpiewać piosenkę bez podkładu muzycznego „Serduszko puka w rytmie cza - cza”. Dodatkowym utrudnieniem dla występujących było wykonanie jednocześnie tańca. Ponieważ z założenia to wystąpienie nie mogło się udać to dodało odwagi i pewności siebie naszym artystom, którzy z uśmiechem oklaskiwali ten występ. Trzeba przyznać, że poziom artystyczny wykonawców niepełnosprawnych i seniorów był na najwyższym poziomie. Wspaniale się prezentowali zarówno artyści występujący zespołowo, jak i indywidualnie. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem występu Sebastiana Pavtera i Anny Sekulskiej oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „ARKA” i Klubu dla Osób Niepełnosprawnych „Tęczowe Motyle”, którzy zajęli I miejsce.

Pomysłodawcy Przeglądu nie zapomnieli, że impreza ta organizowana była w przed dzień Walentynek, co było pretekstem do umieszczenia w sali wspaniałej dekoracji w formie serc. Posłużyły one następnie jako łańcuszek miłości i każdy uczestnik otrzymał serce, które następnie miał przekazać osobie bliskiej. Wszystko to spowodowało, że atmosfera Przeglądu była wyjątkowa i magiczna. Pani Prezes podziękowała za wsparcie organizacyjne Przeglądu Twórczości Gospodarzowi Domu Uzdrowienia Chorych s. Małgorzacie Malskiej, Janinie Litwin, Urszuli Murzyńskiej, Stanisławowi Stolarczykowi, Mieczysławowi Zajączkowskiemu, Czesławowi Starczewskiemu, Adamowi Stelmach.

Każdy uczestnik Przeglądu otrzymał nagrodę ufundowaną przez sponsorów, którym Pani Prezes serdecznie podziękowała, a byli to Starosta Głogowski, Spółdzielnia mieszkaniowa „Nadodrze”, Firma Korim, Firma Fonmed, Przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji, PSS Społem, Towarzystwo Budownictwa Społecznego, GPK-SUEZ, Druk-ar, Ph Librex.

Frekwencja tegorocznego Przeglądu przerosła oczekiwania organizatorów. Jednogłośnie stwierdzono, że należy w przyszłości rozszerzyć Przegląd i zorganizować go w formie festiwalu na profesjonalnej estradzie, co nadałoby rangę temu przedsięwzięciu. Jest to duże wyzwanie dla organizatorów, ale nasza grupa partnerów strategicznych uwielbia WYZWANIA.
Krystyna Piasecka - Olejniczak  

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: