Muzealny pociąg specjalny Antracyt

kogo Muzeum kolej 260x260Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, że już w 17 MARCA 2018 roku wyruszy nasz MUZEALNY POCIĄG SPECJALNY ANTRACYT.

Przejazd poprowadzi lokomotywa parowa TKt48-18 z zestawem zabytkowych wagonów. Przejazd odbędzie się po jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych nie tylko w Polsce, ale w Europie - LINII 286 WAŁBRZYCH – KŁODZKO.

Linia Wałbrzych - Kłodzko powstała w latach 1879-80 jako przedłużenie Śląskiej Kolei Górskiej. Linia przebiegała przez tereny obfitujące w doliny i wzgórza, co wymuszało na budowie wielu wiaduktów, mostów i tuneli. Tak więc po drodze czeka nas PRZEJAZD 3 TUNELAMI – w tym jednym z najdłuższych tuneli kolejowych w Polsce - pod Świerkową Kopą, który liczy 1168m.

Planowana trasa przejazdu: Jaworzyna Śląska - Wałbrzych Miasto - Wałbrzych Główny - Jedlina Zdrój - Głuszyca - Nowa Ruda Przedmieście - Nowa Ruda - Kłodzko Główne - Kłodzko Miasto - Polanica - Zdrój - Kłodzko Miasto - Kłodzko Główne - Nowa Ruda - Nowa Ruda Przedmieście - Głuszyca - Jedlina Zdrój - Wałbrzych Główny - Wałbrzych Miasto - Jaworzyna Śląska

Szczegóły na stronie: http://muzeumtechniki.pl/antracyt-muzealny-pociag-specjalny-17-03-2018-r/

Zachęcamy wszystkich podróżujących do zwiedzenia miejscowości i ich atrakcji położonych, przy trasie linii kolejowej 286, m.in. MUZEUM PORCELANY W WAŁBRZYCHU, PAŁAC JEDLINKA W JEDLINIE-ZDRÓJ, TURYSTYCZNA TRASA PODZIEMNA W NOWEJ RUDZIE, PARK MINIATUR MINIEUROLAND W KŁODZKU, MUZEUM KOLEJNICTWA NA ŚLĄSKU W JAWORZYNIE ŚLĄSKIEJ, TWIERDZA KŁODZKO W KŁODZKU, które oferują atrakcyjne zniżki dla podróżujących naszym zabytkowym składem. 

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: