Śladem naszych interwencji - kontrakty

zębyx400Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o skandalicznych rozstrzygnięciach Oddziału Dolnośląskiego NFZ, który rozdzielając kontrakty na lata 2018- 2022 przymusił niepełnosprawnych seniorów i mieszkańców naszego regionu do swoistej turystyki medycznej.

Na zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym mielibyśmy jeździć do Wołowa i Oleśnicy ( odpowiednio 90 i 150 km od JG). Na zabiegi chirurgii szczękowej kontrakt otrzymały przychodnie w Bolesławcu i Lwówku Śląskim, a na zabiegi rehabilitacji dziennej kontrkt przyznano świadczeniodawcy z Gryfowa Śląskiego z lokalizacją w odległości około 6 km od dworca w tym mieście.

Nie mogliśmy się z tym zgodzić, taka „turystyka” miałaby trwać 4 lata!!!

Podjęliśmy działania odwracające ten pozostający w sprzeczności z oczekiwaniami ludzi sposób gospodarowania środkami publicznymi. W tej sprawie spotkaliśmy się w KSON w obecności Senatora K. Mroza z zastępcą Dyrektora NFZ we Wrocławiu dr Zbigniewem Hałatem i szefową jeleniogórskiego oddziału NFZ Dorotą Gniewosz. Miło jest nam poinformować, że przyrzeczenia dr Hałata spełniły się i kontrakty na stomatologię pozostaną w Jeleniej Górze i co ważne w ilości o 100% większej niż było to w bieżącym roku.

Nie ma jeszcze jasności odnośnie rehabilitacji dziennej, ale z optymizmem można patrzeć i w tym zakresie na rok przyszły. Okazuje się, że można.

W tych działaniach popierali nas radni Józef Rypiński, Wojciech Chadży, Piotr Paczóski, Leszek Wrotniewski, Miłosz Kamiński, Józef Sarzyński, Zbigniew Ładziński, a spośród parlamentarzystów jako jedyny Senator Krzysztof Mróz.

W imieniu środowiska seniorów i osób niepełnosprawnych serdecznie dziękujemy, a wszystkim, którzy się do tego przyczynili składamy życzenia Świąteczne i Noworoczne.

Z poważaniem Stanisław Schubert 

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: