„DOLNY ŚLĄSK WCZORAJ - DOLNY - ŚLĄSK DZIŚ”

11x400Od dwóch lat w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych działa Klub Seniora i Wolontariusza, a jego głównym celem statutowym jest integracja seniorów bez względu na przynależność organizacyjną i stan zdrowia.

Oznacza to - mówi Prezes Klubu Andrzej Wójcik - że swoją ofertę adresujemy do wszystkich seniorów zamieszkałych w kotlinie jeleniogórskiej w tym także seniorów niepełnosprawnych. Stałą naszą ofertą są co miesięczne spotkania tematyczne. Są to między innymi spotkania z ciekawymi ludźmi, porady żywieniowe i lekarskie, a także zabawy i gry na świetlicy lub w ogrodzie na zapleczu KSON.

Ogród wyposażony jest w altanę z ławami i stołami oraz grill, nagłośnienie i dobry sprzyjający zabawie klimat. Od czerwca br. realizujemy w ramach projektu „DOLNY ŚLĄSK WCZORAJ - DOLNY - ŚLĄSK DZIŚ” dofinansowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego cykl wycieczek po atrakcyjnych miejscach Dolnego Śląska.1 grupowex400

Zwiedzaliśmy już - mówi pani Krystyna Lichtańska, Sekretarz Klubu - Zamek Świny, miasto Bolków wraz z Zamkiem, Wieściszowice (Kolorowe Jeziorka), Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie i atrakcje turystyczne Chełmska Śląskiego. Każda wycieczka rozpoczyna się prezentacją multimedialną dotyczącą zwiedzanej trasy po czym następuje wyjazd autokarem. Uczestnicy wycieczki mają zagwarantowany przejazd, ubezpieczenie NW i OC, profesjonalnego przewodnika, ciepły posiłek i bilety wstępu. Warto zauważyć, że ceny tych biletów od ubiegłego roku wzrosły w niektórych przypadkach nawet o 100 % i nie przewidują ulg! Z powyższych powodów uczestnicy partycypują w kosztach wycieczek.

jedzeniex400To bardzo dobra forma aktywnego wypoczynku i poznawania okolic Jeleniej Góry oraz Dolnego Śląska - mówi 65 letnia pani Małgorzata z Cieplic uczestniczka wycieczki. Wielu z nas, choć mieszka od półwiecza w Jeleniej Górze i na Dolnym Śląsku po raz pierwszy mogła poznać jej ciekawe obiekty, szczegóły historyczne i krajobrazowe. Fachowych informacji i objaśnień udziela nam licencjonowany przewodnik pan Antoni Witczak, który twierdzi, że tak zdyscyplinowanych wycieczkowiczów, uważnych i chłonących wiedzę słuchaczy dawno w swojej długoletniej praktyce przewodnickiej nie spotykał.

Przed nami jeszcze trzy wycieczki: Lubomierz – Gryfów – zamek Gryf, Zamek Czocha –zapory Złotnicka i Leśnieńska, Kamienna Góra (muzeum Tkactwa)-Lubawka-Miszkowice (folwark Opata Krzeszowskiego).

Szczegóły i zapisy we wtorki i piątki od godz. 12:00 do 15:30 przyjmuje pan Andrzej Wójcik w siedzibie klubu Osiedle Robotnicze nr. 47 A, pokój nr. 4 Telefon 502 243 702

Informacje można także uzyskać w sekretariacie KSON pod numerem telefonu 75 752 42 54, bezpłatna infolinia 800 700 025 lub mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: