O cukrzycy raz jeszcze i nie ostatni

viktoza Od kilku lat karkonoski sejmik osób niepełnosprawnych wspólnie z dolnośląskimi diabetykami podejmuje probe zmniejszenia cen leków przeciwcukrzycowych. Dzis przypominamy historię leku o nazwie Victoza.

To preparat do wstrzykiwania z grupy leków inkrety nowych powszechnie z dobrym skutkiem stosowany w niektórych typach cukrzycy na świecie.

W Polsce niestety nierefundowany, a jego miesięczny koszt waha się od 400 do 600 złotych w zależności od apteki. Dziś przypominamy losy batalia o tańsza Victoze łącznie ze stanowiskiem urzędu ochrony konsumenta.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=580849B5

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=34067708

W zasadzie wszyscy urzędnicy i urzędy żyją w spokoju i poczuciem dobrze spełnionego obowiązku ale dostęp do nowej technologi farmakologicznej choćby na podstawie Victozy jest utrudniony. Jak to się dzieje ze lek ten jest refundowany w UE a w Polsce nie. Może to powinny być zmienione przepisy regulujące zasady refundacji leków. problem tez polega na tym ze każdy z występujących w tej sprawie urzędów załatwia sprawę od deski do deski ale tylko w ramach kompetencji swojego urzędu. nie ma niestety instytucji przekazywania sprawy do uzupełniających działań w innych resortach sprawa Victozy jest nadal istotna i dlatego w interesie pacjentów będziemy ją kontynuowali.

KSON

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: