Relacja z kuligu

6Organizatorem piątego już kuligu w Jakuszycach było Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku, a wzięło w nim udział około 30 członków różnych organizacji zrzeszonych w KSON-ie.

Postanowiliśmy - mówi Elżbieta Bukat – Sekretarz SIW - że do Jakuszyc dojedziemy pociągiem– Koleje Regionalne, a przy okazji sprawdzimy jak wygląda przebudowa dworca głównego PKP w Jeleniej Górze. Stwierdziliśmy jak intensywnie trwają roboty, co nie pozostaje bez wpływu na wygodę pasażerów. Jest już jednak winda, a to już duże udogodnienie w przemieszczaniu, szczególnie osób z niepełnosprawnością przyjeżdżających do pobliskich uzdrowisk.

Do Szklarskiej Poręby Górnej dojechaliśmy pociągiem, a następnie czeskim pociągiem również schludnym i nowoczesnym dojechaliśmy do Polany 1Jakuszyckiej. Tutaj czekał na nas gospodarz „Polany Orle” Stanisław Kornafel, który przewiózł nas 5 kilometrów sankami ciągnionymi przez skuter i kład na miejsce.

Podróż w jedną stronę jak i z powrotem pokonywaliśmy w niepowtarzalnym „syberyjskim” krajobrazie. Na 2polanie czekał na nas rozgrzewający posiłek w schronisku Orle podczas, którego właściciel opowiedział nam o historycznych dziejach tego miejsca i perspektywach rozwoju. Prosta droga do „Orla” ,to doskonałe miejsce na letnią i zimową turystykę dla osób niepełnosprawnych. Na trasie mijaliśmy wielu naszych znajomych, koleżanek i kolegów, którzy mimo niepełnosprawności pokonywali trasę na nartach biegowych.

Po tym - mówi Pani Elżbieta - spotkaliśmy się przy ognisku z kiełbaskami i grzańcem śpiewając biwakowe piosenki.3

Z żalem uczestnicy kuligu wspominali dawne czasy, sanie wymoszczone kożuchami, ciągnione przez koniki. Tam gdzie są takie oferty niestety już nie ma o tej porze śniegu. Zostały zatem pobliskie Jakuszyce.

Po 6-cio godzinnej wycieczce, rozśpiewani we wspaniałym nastroju i cudownej atmosferze busikiem wróciliśmy do 4Jeleniej Góry.  

Organizatorem  piątego już kuligu w Jakuszycach było Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku a wzięło w nim udział około 30 członków różnych organizacji zrzeszonych w KSON-ie.

Postanowiliśmy, mówi Elżbieta Bukat – Sekretarz SIW, że do Jakuszyc dojedziemy pociągiem –Koleje Regionalne, a przy okazji sprawdzimy jak wygląda przebudowa dworca głównego  PKP w Jeleniej Górze.

Stwierdziliśmy jak intensywnie trwają roboty, co nie pozostaje bez wpływu na wygodę pasażerów.

 Jest już jednak winda, a to już duże udogodnienie w przemieszczaniu, szczególnie osób z niepełnosprawnością przyjeżdżających do pobliskich uzdrowisk.

Do Szklarskiej Poręby Górnej dojechaliśmy pociągiem, a następnie czeskim pociągiem również schludnym i nowoczesnym dojechaliśmy do Polany Jakuszyckiej.

Tutaj czekał na nas gospodarz „Polany Orle” Stanisław  Kornafel, który przewiózł nas 5 kilometrów sankami ciągnionymi przez skuter i kład na miejsce. Podróż w jedną stronę jak i z powrotem pokonywaliśmy w niepowtarzalnym „syberyjskim” krajobrazie.

Na polanie czekał na nas rozgrzewający posiłek w schronisku Orle podczas, którego właściciel opowiedział nam o historycznych dziejach tego miejsca i perspektywach rozwoju.

Prosta droga do „Orla” ,to doskonałe miejsce na letnią i zimową turystykę dla osób niepełnosprawnych.

Na trasie mijaliśmy wielu naszych znajomych, koleżanek i kolegów, którzy mimo niepełnosprawności pokonywali trasę na nartach biegowych.

 Po tym, mówi Pani Elżbieta spotkaliśmy się przy ognisku z kiełbaskami i grzańcem śpiewając biwakowe piosenki.

Z żalem uczestnicy kuligu wspominali dawne czasy, sanie wymoszczone kożuchami, ciągnione przez koniki.

Tam gdzie są takie oferty niestety już nie ma o tej porze śniegu. Zostały zatem pobliskie Jakuszyce.

Po 6-cio godzinnej wycieczce,  rozśpiewani we wspaniałym nastroju i cudownej atmosferze busikiem wróciliśmy do Jeleniej  Góry.

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: