Boccia - Jeleniogórzanie na podium

boccia 2016 09 24 2758 1Czteroosobowa drużyna zawodników Jeleniogórskiego Klubu Sportowo-Rehabilitacyjnego brała udział w zawodach osób niepełnosprawnych w bocci w dniach 22-25.09.2016 w Mausz Ostrów (Gdańskie).

W imprezie wzięło udział 60 osób niepełnosprawnych z Gdanska, Siedlec, Bydgoszczy, Giżycka, Lęborka, Szczecina, Grudziądza i Jeleniej Góry. 

Boccia to dynamiczna gra kulami, rzucanymi po 6 szt. kolor czerwony i niebieski do białej kuli tzw. Jack. Wygrywa drużyna lub osoba, która umieści swoje kule najbliżej Jacka (kuli białej). Rozgrywa się 4- 6 rund gry.

Bardzo dobrze wypadli nasi zawodnicy zajmując w grze drużynowej 3 miejsce za Szczecinem i Grudziądzem, pokonując ekipy z Siedlec, Bydgoszczy, Giżycka, boccia 2016 09 Gdańska. Sklad drużyny: Bronisława i Zdzisław Kołodziej, Krystyna Żuryńska.

W grach indywidualnych rozegrano mecze dla grupy wózkowiczów i pozostałych niepełnosprawnych ruchowo,rzucających z pozycji siedzącej. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz weteran sportu niepełnosprawnych Wiktor Żuryński zwyciężając w turnieju przed reprezentantem Lęborka i Siedlec.

Boccia to dynamiczna dyscyplina, która szybko rozwija się w Polsce, a gra się na Praolimpiadach od 1992r., boccia 2016 09 24 2756ostatnio w RIO. Klub będzie rozwijał tę grę dla osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza z porażeniami mózgowymi na wózkach oraz innymi niepełnosprawnościami ruchowymi.

Zajęcia zaplanowano w szkole nr 11 w soboty godz.12 00, zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z grą - dyscypliną sportową.

Kontakt tel. 601 95 25 60.

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: