Debatują o emeryturach

Będzie można zgłaszać uwagi, dotyczące rent i emerytur. ZUS przeprowadzi bowiem konsultacje społeczne pod hasłem „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”.

Jeszcze na ten rok Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaplanowało wykonanie szczegółowego przeglądu emerytalnego. Po przeprowadzeniu prac przez Radę Dialogu Społecznego i konsultacjach, ma powstać pomysł, jak pogodzić oczekiwania Polaków z możliwościami budżetu państwa. Warto dodać, że przegląd systemu emerytalnego państwa jest obowiązkowy. Co roku RDS przeprowadza negocjacje, dotyczące waloryzacji rent i emerytur o 20%.

W tym roku pod lupę pójdą w szczególności reformy wprowadzone w latach 2011 i 2013. Analizowane będzie prawo do emerytury, nabywania świadczeń i funkcjonowanie III filara. Przedstawiciele organizacji pracodawców, pracowników, jak i innych organizacji będą mogli wziąć udział w debatach, które od bieżącego miesiąca do września zostaną przeprowadzone w 22 oddziałach ZUS. Opinie na temat systemu emerytalnego można wysyłać również na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: