Dializowanym będzie łatwiej

dializaJeleniogórska Stacja Dializ Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej wykonuje miesięcznie ponad 1.000 dializ dla około 80 pacjentów. Niektórzy dializowani są 3 lub 4 razy w tygodniu. Dializa, ogólnie rzecz biorąc jest leczeniem, które zastępuje pracę niewydolnych nerek, czyli usuwa zbędne produkty przemiany materii z krwi oraz nadmiar wody z organizmu. Bez systematycznego zabiegu dializy organizm ludzki nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jeleniogórska Stacja Dializ dysponuje 17 stanowiskami dializacyjnymi oraz posiada możliwość wykonywania hemodializ oraz dializ otrzewnowych. Sprzęt stosowany do prowadzenia dializy, jak informuje Pełnomocnik Dyrektora ds. realizacji praw pacjenta Dorota Patyńska, spełnia światowe standardy, co pozwala na zapewnienie pacjentom usług najwyższej jakości i uzyskanie bardzo dobrych wyników leczenia.

Do Społecznego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów Ziemi Jeleniogórskiej napływały informacje o uciążliwej drodze do oddziału dializ. Chorzy, niepełnosprawni, poruszający się na wózkach i o kulach muszą obecnie pokonywać ponad 200 metrową odległość od wejścia przez korytarze szpitalne z wszystkimi tego dolegliwościami aby dotrzeć na dializę.  

Przekazany sygnał Dyrekcji Szpitala - mówi Stanisław Schubert z KSONu, spotkał się z natychmiastową reakcją a z informacji od Dyrektora WCSKJ Tomasza Dymyta wynika, że „po zakończeniu prac modernizacyjnych wejścia do Stacji Dializ od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, wejście to zostanie udostępnione pacjentom jeszcze w czerwcu”. Oznacza to, że obecna droga przez mękę do stacji dializ przejdzie do historii.  

Dziękujemy za szybką reakcję w imieniu Pacjentów. 

 

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: