Gorzów dla seniorów

gorzow dla seniora miniSpołecznicy z Fabryki Aktywności Młodych w Gorzowie Wlkp. rozpoczęli kampanię, której celem ma być zaangażowanie różnych środowisk na rzecz budowę Kompleksu Rozwoju Aktywności Seniorskiej.

Kampania „Gorzów dla Seniorów” ma potrwać 2 lata i będzie obejmowała produkcję spotów, programów telewizyjnych, druk gazet, ulotek, udział w imprezach organizowanych w mieście, takich jak Dni Gorzowa, Dni Województwa. Prezes Fabryki Aktywności Młodych Jarosław Marciniak mówi, że w Gorzowie Wlkp. osoby powyżej 60. roku życia stanowią około 30 tysięcy osób, a jedynie 3 procent uczestniczy w zajęciach adresowanych do nich. – Przyczyną tego jest brak odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej udział większej liczby osób w zajęciach – dodaje. – Brakuje miejsca, gdzie w komfortowych warunkach można rozwijać swoje ciało i umysł.

Jak podkreśla inicjator akcji, ważne jest to, aby seniorzy mieli zapewnione odpowiednie warunki do udziału w zajęciach komputerowych, gimnastycznych, artystycznych, a także wykładowych. Budowa Kompleksu Rozwoju Aktywności Seniorskiej ma zapewnić warunki do prowadzenia zajęć dla około 5 tysięcy seniorów. Z nowego obiektu korzystać ma między innymi Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Seniorów Gorzowskich „Złoty Kłos”.

Organizatorzy akcji już spotykali się z przedstawicielami władz miasta. – Mamy zapewnienie pomocy ze strony wiceprezydenta Janusza Dreczki oraz poparcie dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie Justyny Pawlak, która zaangażowała się w działania związane z poprawą sytuacji seniorów w naszym mieście – mówi Jarosław Marciniak.

Podejmowane działania mają także wpływać na podniesienie świadomości społecznej, dotyczącej godnego i aktywnego starzenia się. Placówka ta ma być pierwszym tego typu miejscem w całej Polsce, organizatorzy liczą więc na przychylność władz miasta, mieszkańców i mediów, którzy przy wspólnym zaangażowaniu zapewnią sukces tego działania. Kompleks Rozwoju Aktywności Senioralnej składać się ma z Laboratorium Optymalnego Ciśnienia w tym Kliniki Wzorcowego Tętna, czyli sali gimnastycznej o powierzchni 120 metrów kwadratowych oraz Ambulatorium Pozytywnych Wibracji, czyli sali o powierzchni 120 m. kw. przystosowanej do zajęć typu zumba, salsa. W kompleksie funkcjonować będą również Siłownia Umysłu składająca się z Kuźni Językowej czyli profesjonalnie wyposażonej sali do nauki języków obcych i Pracowni E-seniora czyli sali do zajęć komputerowych oraz Wyciskacz Inspiracji Twórczej na który składać się będzie sala wykładowa na ponad 100 słuchaczy oraz studio art.gorzow dla seniora

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia z pewnością takie miejsce zagwarantuje gorzowskim seniorom odpowiednie warunki do rozwoju i aktywności.

Dorota Pilecka

Fot. Zdjęcie udostępnione przez Jarosława Marciniaka FAM Gorzów Wlkp.

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

 

radiokson

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Radca Prawny Bernadetta Baszak
  • Radca Prawny Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: