W Kołobrzegu dla inwalidów już na niebiesko

Dla inwalidów na niebieskox400Osoby niepełnosprawne pomimo posiadanych przywilejów tj. możliwości parkowania na specjalnie dla nich wyznaczonych kopertach, dotychczas wcale nie mieli łatwiej ponieważ niektórzy zupełnie sprawni kierowcy mieli brzydki zwyczaj parkowania na miejscach dla inwalidów. Nie zawsze odstraszały ich też wysokie mandaty.

Przyłapani przez strażników miejskich lub policjantów zwykle tłumaczą, że nie zauważyli namalowanej na parkingu koperty. Teraz podobne wyjaśnienie uznane zostanie przez służby mundurowe za niewiarygodne, ponieważ pomalowanej na jaskrawoniebiesko koperty po prostu nie sposób przeoczyć, będą widoczne z daleka.

Jaskrawoniebieski kolor kopert ułatwi też inwalidom odnalezienie miejsca do parkowania, w dodatku z ulic zniknie oznakowanie pionowe.

Jak wyjaśniono w Urzędzie Miasta zgodnie ze znowelizowanym rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych powinny mieć nawierzchnię barwy niebieskiej i nie przewiduje się odstępstw od tych wymogów. Dzięki temu te miejsca postojowe są bardziej widoczne. W Kołobrzegu malowanie rozpoczęto jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.

- Oznakowaniu będą podlegały wszystkie dotychczasowe miejsca postojowe dla niepełnosprawnych – informuje Joanna Pawlak z Biura Prezydenta Kołobrzegu.

Jolanta Wiatr

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Adwokat Bernadetta Baszak
  • Prawnik Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: