Fundacja Niewidomi Na Tandemach

1x400Fundacja „Niewidomi Na Tandemach” zaprasza do udziału w jednym z 3 rajdów rowerowych organizowanych w ramach projektu: „Odkrywamy 60 Pomników Historii Polski.

Integracja społeczna osób zagrożonych wykluczeniem w dostępie do kultury III edycja.” Podczas naszych wypraw osoby z dysfunkcją wzroku wraz z pilotami mają możliwość zarówno poznawania siebie wzajemnie, dzielenia się niezwykłymi przeżyciami z odbytych dotąd eskapad rowerowych, ale także zwiedzać i podziwiać polską kulturę i przyrodę.

Staramy się zapewnić szczególnie naszym niewidomym uczestnikom możliwość aktywnego wypoczynku, realizowania ich pasji, jaką jest jazda na jednośladach, jak również pokazanie wielu punktów i miejsc kultury, do których nie mają na co dzień dostępu lub jest on ograniczony. Także dla naszych pilotów/wolontariuszy jest to ciekawe przeżycie – zastępowanie oczu osobom jadącym na tylnych siodełkach, opisywanie im mijanych widoków, uczenie się obserwowania świata z zupełnie innej perspektywy.

Samo prowadzenie tandemu jest dla nich często zupełnie nowym i fascynującym doświadczeniem. Choć projekt skierowany jest głównie do osób niewidomych, na tylne siodełka zapraszamy także pasjonatów jazdy na rowerze, którzy z powodu innych dysfunkcji nie są w stanie samodzielnie jeździć. Dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Prócz tych atrakcji turystycznych, przygotujemy także dla Was mały quiz z wiedzy na temat 60 pomników historii Polski, który niebawem pojawi się na naszej stronie. Dla zwycięzców będą nagrody!

A tym czasem:

Zapraszamy na rajdy:
1. Rajd Wielkopolski, termin: 19-24 czerwca 2017 r. Ostateczny termin rekrutacji to: 10 czerwca 2017 r.
2. Rajd Warmia i Mazury, termin: 06-11 sierpnia 2017 r. Ostateczny termin rekrutacji to: 01 lipca 2017 r.
3. Rajd Zachodniopomorski, termin: 10-15 września 2017 r. Ostateczny termin rekrutacji to: 01 sierpnia 2017 r.

Spośród 60 pomników historii podczas naszych eskapad będziecie mogli zwiedzić piękną KATEDRĘ PW. WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY I ŚW. WOJCIECHA W GNIEŹNIE, ZESPÓŁ ZAMKOWO-PARKOWY WRAZ Z KOŚCIOŁEM PARAFIALNYM - NEKROPOLIĄ WŁAŚCICIELI w KÓRNIKU.

Podczas wędrówek po Warmii i Mazurach wstąpicie na POLE BITWY POD GRUNWALDEM lub nad KANAŁ ELBLĄSKI (1844-1881), zaś wybierając się z wizytą na ziemie województwa zachodniopomorskiego zobaczycie miejsce założenia dawnego KLASZTORU CYSTERSÓW, PÓŹNIEJSZEJ LETNIEJ REZYDENCJI KSIĄŻĄT POMORSKICH W KOŁBACZU.

W każdym rajdzie może wziąć udział 16 tandemów – fundacja zapewnia tylko 10.

Pozostali uczestnicy muszą zgłosić się z własnymi. Osoby z dysfunkcją wzroku nie mają obowiązku samodzielnie poszukiwać pilota tandemu, by wziąć udział w wyprawie.
Opis trasy oraz link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie tutaj:
http://niewidominatandemach.pl/wydarzenie/rajd-rowerowy-wielkopolska-kujawsko-pomorskie/?instance_id=3

„Żyj aktywnie! Pomagaj! Dziel się pasją!”  

Szukasz czegoś?

Pobierz Najnowszą Gazetę w PDF!

Kliknij aby pobrać gazety Tu i Teraz w wersji PDF

Pozostałe Projekty

Porady i Spotkania

Porady Prawne:

Masz pytanie lub problem, który wymaga porady. Zapraszamy do siedziby KSON. Darmowych porad udzielają;

  • Adwokat Bernadetta Baszak
  • Prawnik Mateusz Nowak
  • z dziedziny odszkodowań komunikacyjnych - biegły sądowy Jerzy Wojtas

Porady Psychologiczne:

  • Psycholog - Pani Ewa Knychas

 

Asystent Rodziny:

Poradnictwo z zakresu:

  • Problematyki Rodzinnej (problemy materialne, opiekuńczo-wychowawcze),
  • Pomocy Społecznej (świadczenia pieniężne i niepieniężne),

W każdy poniedziałek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00 - Alicja Mroczkowska.

W sprawie konsultacji prosimy o kontakt z biurem KSON. Telefon 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Porady Mediatora:

Kontakt: mediator.jeleniagora@gmail.com lub tel. 75 75 24 254, Telefon/fax - 75 75 23 183. Email: info@kson.pl

Uwaga: Osoby poszukujące pracy!

Uprzejmie informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologa - doradcy zawodowego. W trakcie kilku indywidualnych spotkań zbadamy Pańsywa predyspozycje zawodowe i określimy ścieżkę rozwoju zawodowego, dodatkowo udzielimy informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy (oferty pracy, kursy, szkolenia itp.).

Kontakt: